A-tím 17.8.2020

A-tím | Moment, ktorí viacerí asi prehliadli

Tri zápasy a dva body na konte tímu Stijna Vrevena hovoria jednoznačne. Mužstvo vedené novým trénerom má za sebou nevydarený vstup do nového ročníka Fortuna ligy. Napriek tomu je niečo iné než v uplynulých dvoch sezónach. Potvrdením bol aj moment, ktorý viacerí asi prehliadli. Udial sa po poslednom hvizde sobotňajšieho zápasu proti MŠK Žilina. Hráči sa dali do kruhu a slovo si zobral jeden z najskúsenejších v kabíne David Depetris.

„Mal som pocit, že mužstvo potrebuje v danom momente cítiť podporu. Výsledok nebol celkom spravodlivý. Urobili sme chyby, ktoré musíme odstrániť, ale mohli sme ísť do šatne s hlavou hore. Hoci sme prehrali, odovzdali sme všetko. V kabíne cítiť veľkú túžbu po víťazstvách. Musíme sa cez to dostať. Povedal som im, aby mysleli na všetko, čo je pred nami. Nepomôže nám, ak budeme negatívni. Stačí, ak to takto vníma naše okolie,“ prezradil Depetris a pokračoval: „Viem ako sa človek cíti, keď ide na doraz a výsledok nepríde. Dole vás dáva veľká frustrácia. Mužstvo si však zaslúžilo podporiť. Samozrejme, že nerobíme všetko na sto percent dobre. Pri pohľade na čokoľvek ale treba hľadať rovnováhu, zlatú strednú cestu.“

Depetris nie je v jednoduchej pozícii. Celé karanténne obdobie strávil čakaním na operáciu a po návrate na trávniky prišla najskôr rekonvalescencia a následne postupný návrat do formy. „Po športovej stránke to nie je ideálne. Nič na tom ale nemení, že treba povedať chalanom veci, ktoré cítim. Pred rokom som sa vrátil do Trenčína, lebo som sa rozhodol srdcom. Bol som rád, že sme sa opäť našli. K tomuto klubu cítim niečo viac. Asi netreba vysvetľovať prečo. Prežil som tu dobré, ale aj horšie časy. Pre mňa však to nie je o tom, či hráte alebo nie. Klub je niečo viac ako si mnohí myslia. Do posledného dňa budem robiť to najlepšie, ak keby som mal tím podporovať z tribúny. Máme veľký potenciál. Treba niečo zmeniť, no sú to detaily. Máme veľa vecí, ktoré iní nemajú. Verím, že to dáme dokopy a pôjdeme hore,“ dodal na záver svojho monológu Depetris.

Autor: astn
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa