ASTV 18.12.2020

Klub | Predstavili sme nové logo a zjednotenú históriu trenčianskeho futbalu

Futbal priniesol mestu Trenčín desiatky rokov emócií, vášne, hrdosti a spolupatričnosti. Ako jedno z najstarších miest na Slovensku sa pýšime futbalovou tradíciou siahajúcou až do roku 1904. Skôr kopali do guľatej koženej len v Prešove, Bratislave a Košiciach.

Prezentácia nového loga | Jeden Trenčín, jedna história


„AS Trenčín prijal už dávno zodpovednosť nielen za pokračovanie futbalového príbehu pod Čákovým hradom, ale aj za udržanie tradície a odkrývanie historických väzieb siahajúcich do súčasnosti. Skladanie mozaiky pri príležitosti vydania knihy "110 rokov" nám dalo po prvý raz ucelený pohľad na trenčiansku futbalovú históriu, ktorá dáva pevné základy pre súčasný klub,“ píše sa v tlačovej správe klubu k piatkovej tlačovej konferencii.

„Sieň slávy trenčianskeho futbalu začala pred siedmimi rokmi nielen odhaľovať futbalové príbehy a legendy minulosti, ale spájať úspešnú históriu futbalu v Trenčíne. Dnes sa nám aj vďaka tomuto úžasnému večeru podarilo zjednotiť trenčiansky futbal pod jednou značkou. Plníme tak svoj záväzok voči minulosti a našim predchodcom. Keď raz budeme odovzdávať štafetu našim nasledovníkom, odovzdáme aj nespochybniteľne úspešnú minulosť.“

Prečo zmena? Doterajšie logo klubu dlhodobo nespĺňalo nielen historickú hodnotu, ale nenieslo ani odkaz na tradície. Rovnaké nedostatky napĺňala aj farebná kombinácia. Pri plánoch na zmenu sme museli nájsť vhodný čas a prevedenie, aby reprezentovalo trenčiansky futbal na dlhú dobu.

Prečo prišiel vhodný čas práve teraz? Návrat do Trenčína je spojený s novým začiatkom. Výstavba nového štadióna priniesla vhodný čas na premenu tváre klubu.

Prečo práve "T"? Históriu futbalu v Trenčíne spája nepretrhnutá línia. Práca klubov na seba nadväzovala. Staré kluby tvorili základy a podhubie pre rodiace sa. Hľadali sme symbol reprezentujúci celý trenčiansky futbal naprieč históriou trvajúcou 116 rokov. Logo "T" prepája nielen históriu, ale všetky športy, ktoré dnes fungujú pod hlavičkou AS. Klub doma a v zahraničí reprezentuje mesto a región. Chceme byť naďalej silnou a úspešnou lokálnou značkou, ktorá spája fanúšikov z nášho mesta a nášho kraja. Najsilnejším a signifikantným menovateľom tohto regiónu je znak "T".

Prečo Pergamen? Po prvý raz sme prizvali k tvorbe vizuálov externú spoločnosť. Štúdio Pergamen je špičkou v tomto ohľade na Slovensku. Obrazne povedané – pomohlo nám vystúpiť z „kruhu“. Tak ako to bola výzva pre nás, boli sme my výzvou pre Pergamen. Športové prostredie bolo pre štúdio novým teritóriom. Viac o tvorbe loga nájdete v samostatne pripravovanom texte. 

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:2 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 18. kolo, 11.12.2021
AS Trenčín - MŠK Žilina
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Aktuálne 5.12.2021

Klub | Tréner Hlinka v AS Trenčín skončil

Peter Hlinka opúšťa trénerskú stoličku v AS Trenčín. Na základe vlastnej žiadosti a po následnej...

ASTV 5.12.2021

Kadák | Musíme sa z toho nejako dostať

Ani ôsmy gól Jakuba Kadáka v tomto ročníku nestačil na body proti ŠKF Orion Tip Sereď. Hoci náš mladý...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 17. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 4.12.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF Orion...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa