ASTV 6.1.2021

A-tím | Do prípravy sa zapojilo viac ako tridsať hráčov

Tréner Stijn Vreven zapojí do zimnej prípravy rekordne široký káder. Na dlhom zozname je viac ako tridsať hráčov, z ktorých bude skladať káder na jar. Mužstvo má za sebou prvý tréning, ktorý bol naplánovaný na sviatočnú stredu.

„Hneď na úvod prípravy mám (takmer) kompletný káder a šesť týždňov na prípravu. Je dosť času, aby sme zapracovali na taktickej a fyzickej stránke. Do kabíny prišla konkurencia. Nikto tak nemôže zotrvať v komfortnej zóne,“ povedal tréner Stijn Vreven.

„Veríme, že všetky povolenia vybavíme načas. Už v prvom jarnom kole proti Dunajskej Strede sa chceme vrátiť na domáci štadión. Situácia je síce komplikovaná, ale vyvíjame maximálne úsilie, aby sme všetko vyriešili. Vidíme však, že sa zastavuje život v krajine. Neviem ako to celé pôjde ďalej, ale inú alternatívu si nepripúšťame,“ nechal sa počuť generálny manažér klubu Róbert Rybníček a pokračoval: „Mám veľmi dobrý pocit z doplnenia kádra a tiež z našich mladých chlapcov, ktorí sa chytili v závere jesene. Cítim, že návrat domov prináša novú energiu do tímu. Verím, že to uchopíme a budeme rozvíjať.“

Zmluvu o pol roka predĺžil brankár Igor Šemrinec. V tíme naopak skončili David Depetris a Marián Pišoja. Kompletne nový výstroj aj s novým klubovým logom si prevzali tiež nové tváre Samuel Lavrinčík, ktorý prišiel zo Slovana Bratislava, bývalý Ružomberčan Matúš Kmeť, dvojica mladých ghanských reprezentantov Joseph Amoah a Rahim Ibrahim. Do tréningového procesu sa zapojil aj po viac ako piatich rokoch brazílsky stopér Ramón Rodrígues da Silva.

Ešte pred úvodnou tréningovou jednotkou sa všetci hráči i celý realizačný tím podrobili koronavírusovým testom. Všetkých takmer päťdesiat vzoriek bolo negatívnych. Vzhľadom na súčasnú situáciu zvolil klub prípravu výlučne v domácich podmienkach, aby eliminoval riziko nákazy. Od štvrtka sa začne ostrá dvojfázová príprava. V rámci nej odohráme tri prípravné zápasy v zimnej Tisportlige a následne zápasy proti Púchovu a Blansku v domácom prostredí.

„Dlhodobou ambíciou je postup do hornej šestky. Strácame štyri body, máme k dispozícii štyri kolá. Všetko je možné. Nie sme však v lige sami. Musíme sa ale pozerať na seba a zbierať body. Bude to najmä o nás,“ povedal skúsený brankár Igor Šemrinec.

„Konkurencia je veľmi silná v podobe zahraničných, ale aj domácich hráčov. Ja som však pripravený,“ odpovedal nováčik v kabíne AS Matúš Kmeť. Viac nájdete na klubovej ASTV.

Igor Šemrinec, Michal Kukučka, Menno Bergsen, Matúš Slavíček
Steve Kapuadi, Martin Šulek, Simeon Kohút, Adrián Slávik, Kelvin Pires, Ruben Ligeon, Richard Križan, Juha Pirinen, Reuben Yem, Ramón, Urban Mazanovský
Achraf El Mahdioui, Abdul Zubairu, Milan Corryn, Jakub Kadák, Ante Roguljič, Dávid Machara, Samuel Lavrinčík, Artur Gajdoš, Tomislav Kneževič, Rahim Ibrahim
Eduvie Ikoba, Lukáš Letenay, Hamza Čatakovič, Adam Tučný, Adam Gaži, Ivenzo Comvalius, Ahmad Ghali, Matúš Kmeť, Joseph Amoah, Philip Azango (dlhodobo zranený)

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
13:00 Senec
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2021
MFK Skalica - AS Trenčín
4:1 Žilina
Prípravný, 19.1.2021
Górnik Zabrze - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.1.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu zimnej prípravy proti Zabrze

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia zimnej prípravy proti Górniku Zabrze (1:4).

Fotogalérie 20.1.2021

Fotogaléria | Zápas zimnej prípravy proti Górniku Zabrze

Fotogaléria zo zápasu zimnej prípravy proti Górniku Zabrze (1:4).

ASTV 19.1.2021

ASTV | Tréner Vreven a Kmeť po prípravnom zápase proti Zabrze

Tréner Stijn Vreven a Matúš Kmeť po zápase zimnej prípravy proti Górniku...

A-tím 19.1.2021

Príprava | Po výbornom prvom polčase prehra proti Górniku

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zimnej príprave proti Górniku Zabrze...

orion tip macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont