ASTV 25.5.2021

FATK | Klub vstúpil do projektu regionálnej akadémie

Trenčiansky samosprávny kraj, Stredná športová škola, Slovenský futbalový zväz a novovytvorená Futbalová akadémia Trenčianskeho kraja (FATK) podpísali v utorok memorandum o vzájomnej spolupráci. Akadémia je prvou svojho druhu na Slovensku.

Reprezentatívne nastúpenie mali všetky štyri organizácie participujúce na projekte. Kraj reprezentoval jeho predseda Jaroslav Baška, školu zastupovala riaditeľka Iveta Petríková Rosinová, strešnú organizáciu slovenského futbalu prezident zväzu Ján Kováčik a akadémiu predseda Peter Gergely.

Hlavným cieľom FATK je podpora rozvojových programov v regiónoch Trenčianskeho samosprávneho kraja a poskytnutie vzdelania futbalovým talentom. „Máme veľký stredoškolský kampus, kde okrem športovísk a štyroch stredných škôl je aj veľký internát pre 700 študentov,“ pripomenul predseda TSK.

„Budeme hľadať spôsob, ako do budúcnosti prispievať na platy profesionálnych trénerov, ktorí budú vo Futbalovej akadémii Trenčianskeho kraja. Žijeme v čase, keď sa každý hrá na svojom piesočku, preto je projekt akadémie výnimočný a zatiaľ ojedinelý. Verím, že v dohľadnom čase bude aplikovaný aj v iných krajoch,“ zdôraznil prezident SFZ Ján Kováčik.

Predseda Futbalovej akadémie Trenčianskeho kraja Peter Gergely pracoval na vzniku akadémie tri roky. Spoločne s generálnym manažérom AS Trenčín Róbertom Rybníčkom intenzívne posledného jeden a pol roka

„Futbalová akadémia bola založená ako záujmové združenie, zatiaľ je tam šesť klubov z Trenčína, Dubnice, Púchova, Nového Mesta nad Váhom, Partizánskeho a Bánoviec nad Bebravou. Verím, že sa pridajú aj zvyšné tri okresy. Chceme byť otvorení na spoluprácu so všetkými klubmi tak, aby to najlepšie končilo v slovenskej reprezentácii,“ skonštatoval Gergely.

SŠS momentálne navštevuje 50 futbalistov. Od nového školského roka k nim pribudne ďalších desať. „Teší ma, že záujem o štúdium na našej škole majú aj futbalistky. Niektoré z nich sú vo svojich vekových kategóriách v slovenskej reprezentácii. Do budúcnosti budeme uvažovať o zvýšení počtu prijatých futbalistov a futbalistiek, záujem je veľký,“ dodala riaditeľka školy Iveta Petríková Rosinová.

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 1. kolo, 23.7.2021
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
20:00 Bratislava
Fortuna liga, 2. kolo, 31.7.2021
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 24.7.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti FC ViOn

Fotogaléria zo zápasu 1. kola základnej časti Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce -...

ASTV 24.7.2021

Kadák | Prvý polčas bol z našej strany výborný

Dvoma gólmi a jednou finálnou prihrávkou doviedol mladý kapitán svoj tím k prvému víťazstvu v...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 1. kola základnej časti Fortuna ligy 2021/2022...

ASTV 24.7.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic