Aktuality - archiv 1.10.2007

Skorá rozlúčka so Slovenským pohárom

3. kolo: AS Trenčín - MFK Košice 0:2 (0:2).

Trenčianskemu AS sa opäť nepodarilo prekročiť svoj tieň a rovnako ako v predchádzajúcich dueloch hráči zahodili aj vyložené gólové príležitosti. Najmä vďaka premárneným šanciam v druhom polčase prehrali na domácom ihrisku s Košicami 0:2 (0:2) a v 3. kole sa rozlúčili s účinkovaním v Slovenskom pohári.

Už po desiatich minútach hry vysunul Horváth z hĺbky poľa Križka, ale ten vo vyloženej príležitosti mieril nad bránku hosťujúceho Putnockého. Košice skúšali šťastie najmä spoza pokutového územia a po štvrťhodine hry bol Hodál krátky na tvrdú strelu Nováka, ktorý dostal až príliš veľa priestoru na zakončenie - 0:1. V 24. min zakombinovali v pokutovom území hostí Križko s Hlohovským, ale druhý menovaný už nestihol zakončiť. Zákrok košického obrancu však bol na hranici regulárnosti. Cicman desať minút pred odchodom do šatní trafil hlavou tyč Hodálovej brány, lopta sa však k nemu vrátila a po nasledujúcom zákroku Kleščíka už rozhodca Trutz nezaváhal. Kolbas z pokutového kopu bezpečne zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Trenčiansky brankár sa vyznamenal tesne pred koncom prvého polčasu, keď vytiahol na roh strelu Piatku.

Trenčín začal v druhej štyridsaťpäťminútovke aktívnejšie a vyčkávajúceho súpera zatlačil pred vlastného gólmana. V úvodnej desaťminútovke sa do šance dostával najskôr Kamenský, ale pri zakončení nemal dostatok priestoru. Následne namieril priamo do Putnockého Hlohovský a neuspel ani Minarčík. Aktívny Hlohovský sa dostal do šance aj v 72. min - lopta však išla vedľa brány. Na opačnej strane opečiatkoval tyč Milinkovič. O pár minút neskôr to skúšal individuálne najlepší hráč na ihrisku Kamenský. Jeho akcia však dopadla rovnako ako o pár momentov neskôr, keď tutovku posadil na hlavu Godála. Šťastie stálo na strane hosťujúceho gólmana. Poslednú šancu spálil v závere striedajúci Doubek.

AS Trenčín - MFK Košice 0:2 (0:2)

Góly: 15. J. Novák, 35. Kolbas (11 m)

Žlté karty: 35. Kleščík, 42. Hlohovský, 52. Lesák - 22. J. Novák, 28. Kišš

Domáci: Hodál - Čögley (76. Gálik), Cs. Horváth, Kleščík, Minarčík - Lesák - Jašurek (69. Kasálek), Godál, Kamenský - Hlohovský - Križko (87. Doubek)

Hostia: Putnocký - Kišš (64. R. Šimko), Kaminský, Bašista, Cicman - P. Majerník - Kolbas (70. Milinkovič), Školník, Labun, J. Novák (58. Jurčo) - Piatka

Rozhodovali: Trutz - Likavský, Jankovič

Divákov: 150

Povedali po zápase:
Rob McDonald (Trenčín): „Hral sa dobrý a z oboch strán otvorený futbal. Je to však stále ten istý príbeh - ak nebudeme dávať góly, nemôžeme vyhrávať. Na tréningoch venujeme veľa času zakončeniu, ale na ihrisku to nevidieť.“

Ján Kozák (Košice): „Odohrali sme dobrý prvý polčas, na ktorý sa dalo pozerať. V druhej časti zápasu sme však prestali behať a chlapci si začali situácie zľahčovať. Mali sme šťastie, že súper neskóroval, inak by sme to mali ešte ťažké.“