Aktuálne 18.11.2021

Podpora | Fond na podporu športu pomôže aj nášmu klubu

Správna rada Fondu na podporu športu prerozdelila začiatkom novembra finančné prostriedky určené na mimoriadnu podporu profesionálnym športovým klubom v súvislosti s pandémiou ochorenia Covid-19. Takmer desať miliónov eur putuje do 78 profesionálnych klubov zapojeným do výzvy. Podpora vo výške takmer 400 000 eur pomôže aj AS Trenčín.

„Sme radi, že profesionálny šport si našiel miesto v schéme štátnej pomoci. Snáď všetci vieme o jeho nezastupiteľnom mieste z pohľadu prinášania vzorov pre mládež, výchovy reprezentantov, podpory zdravého životného štýlu a správnych návykov. Nenahraditeľným faktom je jeho vplyv na mládežnícky šport, ktorý by bol bez profesionálnych klubov nenahraditeľne ochudobnený. Týka sa to nielen futbalu, ale prakticky všetkých väčších i menších kolektívnych a individuálnych športov. Často podceňovaným prínosom je aj ekonomický profit, ktorý profesionálny šport prináša spoločnosti. Rovnako aj jeho miesto na trhu práce. Práve preto sme veľmi radi, že volanie športovej komunity našlo u štátnych autorít odozvu. V dnešnej komplikovanej dobe, keď kluby prichádzajú o príjmy zo vstupného a v nemalej miere aj o sponzorov, nám pomoc štátu pomôže preklenúť veľmi komplikované obdobie. Sme presvedčení, že nielen v našom prípade ide o veľmi dobre investované finančné zdroje, ktoré sa našej krajine mnohonásobne vrátia. Aspoň za náš klub vieme sľúbiť, že budú vynaložené tak, aby priniesli prospech pre celú spoločnosť,“ píše sa v stanovisku AS Trenčín.

„Sme veľmi radi, že sa naše očakávania naplnili a podarilo sa nám v rámci tejto výzvy poskytnúť mimoriadnu podporu väčšiemu spektru profesionálnych športových klubov,“ povedal predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan a pokračoval: „Osobitne sa chcem poďakovať aj Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre, ktorá bola vykonávateľom tejto výzvy, Ministerstvu školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky a najmä kolegom z kancelárie fondu a členom odbornej komisie Profesionálny šport.“

„Pandémia ochorenia Covid-19 zásadným spôsobom zasiahla do života profesionálnych športových klubov, čo môžem potvrdiť aj zo svojej pozície predstaviteľa hokejového klubu HK Poprad. Profesionálne športové kluby v priebehu prvého polroka 2021 fungovali nepretržite v štandardnom súťažnom režime, no bez prítomnosti divákov na tribúnach. Kluby tak prišli o významné príjmy zo vstupného od fanúšikov. Pomoc poskytnutá Fondom na podporu športu tak predstavuje veľmi dôležitú finančnú injekciu pre profesionálny šport na Slovensku, ktorá prichádza práve v čase, keď sú mnohé okresy opäť v čiernej farbe. Verím, že finančné prostriedky pomôžu klubom preklenúť aktuálne náročné obdobie,“ povedal člen správnej rady Fondu na podporu športu Ľudovít Jurinyi, ktorý je súčasne predsedom odbornej komisie fondu Profesionálny šport.

Autor: astn
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 28.11.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 16. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa