Aktuality - archiv 3.5.2010

Filip Hlohovský postrachom šalianskej obrany

Súboj Trenčín - Šaľa už v stredu 5. mája o 16.30 h.

Futbalistov Trenčína delia od konca aktuálneho ročníka 1. ligy už iba štyri zápasy. Prvý z nich odohrajú v stredu 5. mája o 16.30 h na Mestskom štadióne na Sihoti. Ich súperom bude posledná Šaľa.

Oba tímy sa na jeseň stretli dvakrát. Streleckou aktivitou vo vzájomných dueloch hýril najmä Filip Hlohovský. „Na domáci duel mám príjemné spomienky. Vyhrali sme v ňom presvedčivo 4:0 a ja som dosiahol hetrik. Otvoril som ho premenenou jedenástkou už v 3. min. Do polčasu som pridal ešte jeden gól a po zmene strán som premenil aj náš druhý pokutový kop,“ neskrýva úsmev ani po viac ako polroku stále sa zlepšujúci hráč. Pri spomienke na odvetný zápas mu však uvoľnený výraz v tvári mizne. „V Šali to bolo horšie. Hoci som skóroval po vydarenom priamom kope, súper ešte v prvom polčase vyrovnal. Náš herný prejav nebol v poriadku. Bolo to posledné jesenné kolo, čiže aj terén bol veľmi náročný. Oba zápasy sú však minulosťou. Teraz sa koncentrujeme na najbližšie stretnutie,“ mávol rukou nad jesennými duelmi nádejný ofenzívny hráč.

Futbalová zima zásadné zmeny v kádroch stredajších súperov nepriniesla. Dá sa očakávať, že Šaľania pricestujú na Sihoť predovšetkým s pevnou obranou. „Súhlasím. Veľké zmeny som u nich od jesene nevybadal. Hádam iba toľko, že po výmene trénera nekladú taký veľký dôraz na defenzívu, ale že sa viac tlačia dopredu. Ak nastúpia s útočným poňatím aj u nás, môže to byť dobrý zápas,“ upozorňuje na zmenu Ančic – Babinec dvadsaťdvaročný rodák z Prievidze.

Prvoligové kolo je naplánované na sobotu, Trenčania však v tomto termíne cestujú na prestížny turnaj do Holandska. Preto odohrajú duel so Šaľou s trojdňovým predstihom. „V termíne problém nevidím. Dokonca si myslím, že stred týždňa mi vyhovuje viac ako víkend,“ nešpekuluje Hlohovský nad programom AS a na záver odhodlane dodáva: „V dvoch zápasoch som im dal štyri góly. Dúfam, že na tieto zásahy nadviažem aj v stredu.“

Autor: ms
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak