Aktuality - archiv 4.5.2010

Jednoznačná záležitosť v réžii domácich

AS Trenčín - Slovan Duslo Šaľa 5:1 (4:1)

Futbalisti AS privítali v predohrávke 30. kola 1. ligy Šaľu. Dominujúcim mužstvom boli domáci, ktorí rozhodli o zisku troch bodov už v prvom polčase. Štyri zásahy Trenčína v prvom dejstve sa v pratali do desaťminútovky medzi 30. a 40. minútou.

Kým však Trenčania otvorili Kolmokovovu bránu, niekoľkokrát na ňu výrazne zaklopali. Prvý impulz k ohrozeniu brány Dusla dal už v 3. min Salinas. Po jeho perfektnej prihrávke sa ocitol v šanci Adi, defenzíva hostí jeho príležitosť zlikvidovala. O tri minúty neskôr sa nigérijský hrot predstavil v úlohe „nabíjača“. Gergel ale jeho pas spoza šestnástky z voleja na gólový projektil nepremenil. V 12. min si obaja futbalisti roly vymenili. Gergel ponúkol super center Adimu, ten však z bezprostrednej blízkosti tri žrde minul. Adi sa ocital v šanciach pomerne často. Pri niektorých náznakoch ho zastavilo ofsajdové postavenie, v iných v koncovke nenachádzal dostatok pokoja. Platilo to aj v 14. min. Po spolupráci Gergela s Horváthom pálil takmer dvojmetrový útočník vedľa. V 20. min na seba upozornil prvýkrát Salinas. Azda najlepší hráč AS namieril zo siedmych metrov, brankár Dusla reflexívne kryl. V 25. min pohrozili aj hostia. Po štandardnej situácii sa ocitol v zaujímavej pozícii kapitán Lancz, Volešák jeho pokus bravúrne kryl. Po festivale nepremenených príležitostí prišla efektívna štvrťhodinka. V 30. min ju odštartoval Roman Gergel. Loptu si vzal na vlastnej polovici, prešprintoval s ňou až do pokutového územia hostí, odkiaľ krížnou strelou od žrde otvoril skóre. O dve minúty neskôr vyslal Salinas kolmicu na Adiho. Jeho strelu z vnútra šestnástky brankár iba vyrazil, Boris Godál ju vzápätí z uhla pohodlne dopravil do siete – 2:0. V 38. min vymyslel Salinas ďalší skvost. Tentoraz jeho brilantný pas Fanendo Adi dopravil až za chrbát nešťastného Kolmokova – 3:0. V 40. min vyslal gólostroj AS hosťujúcemu gólmanovi štvrtý pozdrav. Gergelov center na zadnú žrď upratal do siete Martin Ševela. Futbalisti Šale v týchto okamihoch doslova blúdili po ihrisku. Ako prvý sa v prekérnej situácii zorientoval Jakub Peťovský. V závere polčasu zaznamenal čestný zásah posledného mužstva tabuľky.

Po zmene strán zaujal najmä jemný lob Jorgeho Salinasa znamenajúci piaty gól AS. V 52. minúte mu predchádzala elegantná Kubíkova prihrávka. Pozoruhodné kúsky predvádzal aj ďalší striedajúci hráč Štefánik. Niekoľkokrát sa vtipne uvoľnil, spoluhráčom vyslal pár dobrých pasov a pokúšal sa aj o zakončenie. Gól síce nedal, ale na ihrisku zanechal určite, podobne ako celý tím, výborný dojem.

AS Trenčín – Slovan Duslo Šaľa 5:1 (4:1)

góly: 30. Gergel, 32. Godál, 38. Adi, 40. Ševela, 54. Salinas – 45. Peťovský

ŽK: 67. Horváth, 74. Báez – 24. Tomiš, 82. Danada

Trenčín: Volešák – Godál, Ševela, Kleščík, Valla – Báez (75. Mazán), Horváth – Hlohovský, Salinas (55. Štefánik), Gergel (46. Kubík) – Adi

Šaľa: Kolmokov – Tomiš, Lancz, Krajnik, Devečka – Zajac (81. Danada), Obert (66. Uzola), Pillo, Lalák, Čirik (46. Konopásek) – Peťovský

rozhodovali: Matúš – Jankovič, Tomčík