Aktuality - archiv 5.5.2010

Kubík sa po dvojzápasovom treste vrátil na trávnik

Do Holandska aj s cieľom upútať pozornosť.

František Kubík sledoval posledné stretnutia AS iba z tribúny. Z futbalového odevu ho vyzlieklo osem žltých kariet, znamenajúcich stopku v dvoch kolách. V Lučenci tŕpol pri prehre oddielových kolegov 0:2. V hľadisku sedel aj počas domáceho duelu s Rimavskou Sobotou. S pôžitkom diváka si vychutnal výhru AS 5:1. Potom sa už nevedel dočkať, kedy si opäť prevlečie cez hlavu červeno-biely zápasový dres s číslom 29.

Pred predohrávkou so Šaľou hľadal svoje meno v základnej zostave márne. Ostalo mu iba miesto medzi náhradníkmi. Návratu na ihrisko sa dočkal bezprostredne po zmene strán, keď mu miesto prepustil Gergel. „Po dvoch zápasoch na tribúne som chcel trénerovi dokázať, že do zostavy patrím. Fakt, že sme vyhrávali už o tri góly som vôbec nevnímal. Sústredil som sa na vlastný výkon,“ nepripúšťal si nižšie zápasové nasadenie napriek polčasovému skóre 4:1. Po zmene strán videli diváci už iba jeden gól. Výraznú pečať mu vtisol práve rodák z Prievidze. „Rýchlu kontru založil Volešák. Hodil mi loptu. Všimol som si, že do voľného priestoru sa rozbehol Jorge. Prihral som mu a on šancu rutinérsky zakončil,“ zhrnul do niekoľkých slov gólový zásah Salinasa striedajúci hráč.

Trenčín vyhral pohodlne 5:1, hoci gólov mohol dať aj dvojnásobne viac. V niektorých okamihoch apatická Šaľa dávala domácim až príliš priestoru. „Mal som z nich pocit, akoby hrali tak, že im už o nič nejde. Vypadnutie im nehrozí, tak si s nami prišli zahrať futbal. Až keď dostali piaty gól, začali si plniť defenzívne úlohy zodpovednejšie. Akoby sa báli, aby nedostali desiatku,“ zamyslel sa nad benevolentným prístupom súpera útočník AS.

Do Holandska aj s cieľom upútať pozornosť

Duel 30. kola je minulosťou. Futbalisti AS sa už v plnej miere koncentrujú na víkendový turnaj dvadsaťjedenročných v Holandsku. „Som veľmi zvedavý, či dokážeme byť holandským rovesníkom vyrovnanými partnermi. Na klubovej úrovni som sa s hráčmi z klubov ako Ajax, Twente, Alkmaar či Utrecht ešte nestretol. Z podobných konfrontácií mám viac skúseností z reprezentačných akcií. Na turnaj sa veľmi tešíme. Chceme sa tam ukázať. Upozorniť na seba a ktovie, ak sa nám bude dariť, možno tam zanecháme taký dojem, že nám otvorí dvere do niektorého z tamojších mužstiev,“ zasnil sa tesne pred cestou do krajiny tulipánov František Kubík.

Autor: ms
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak