Aktuality - archiv 6.5.2010

Do Holandska aj s brazílskym ľavým obrancom

V Breukelene sa k výprave pripoja David Depetris a Tomáš Peciar.

Vo štvrtok v nočných hodinách docestovali futbalisti AS do Breukelenu, kde sa od piatka do nedele uskutoční turnaj futbalistov do 21 rokov Breukelen Cup 2010. Trenčania nastúpia vo svojom jedinom piatkovom zápase proti AZ Alkmaar. Ďalšími skupinovými súpermi výberu Adriána Guľu budú Sparta Rotterdam a FC Utrecht. Hrací čas je 2 x 25 minút. Na základe dohody majiteľa AS Tschena La Linga s organizátormi podujatia, môžu nasadiť Trenčania v každom zápase dvoch starších hráčov ako je povolená hranica.

Vo výprave AS sa ocitol aj mladý brazílsky talent Pedro da Silva. Do Trenčína pricestoval pred týždňom. „V prvých dňoch mal drobné problémy s aklimatizáciou. Počítali sme s tým a snažili sme sa mu podať pomocnú ruku. S prostredím napokon splynul veľmi rýchlo. Do kolektívu zapadol v pohode. Na tréningoch sa snaží. Je očividné, že z Brazílie sa chce dostať do Európy. Je to zrejme cieľ väčšiny tamojších futbalistov,“ uviedol na úvod krátkej charakteristiky nového prírastku do kabíny Adrián Guľa.

Dvadsaťjedenročný Brazílčan nezaprie svoj pôvod. Loptu doslova miluje. „Pedro je ľavák. Hráva na poste ľavého obrancu. Je futbalový, technicky dobre vybavený a prispôsobivý. Má schopnosť podporovať útok. Na opačnej strane mu budeme musieť vštepiť taktickú disciplínu. Napriek jazykovej bariére sa snaží pri bagu či nohejbale o vtipkovanie. Už pri týchto hrách je na ňom vidieť, že v sebe má víťazného ducha. Prvé dojmy sú dobré. Viem si predstaviť, že by Trenčínu mohol pomôcť,“ naznačil riešenie zvýšenia konkurencie pre nasledujúci ročník tréner Trenčanov.

Na turnaji v Holandsku sa k tímu AS pripoja aj David Depetris a Tomáš Peciar. Obom hráčom sa končia krátkodobé hosťovania v FC Omniworld. O ich prípadnej budúcnosti v krajine "veterných mlynov" sa rozhodne v najbližších týždňoch.

Autor: ms
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
basketbal 1.6.2020

Basketbal | Tréningy odštartovali, klub privítal zaujímavého hosťa

Po futbalistoch a florbalistoch začali zásluhou uvoľnenia karanténnych...

Fotogalérie 31.5.2020

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Igor Šemrinec po zápase proti Spartaku Trnava

Tréner Norbert Hrnčár a brankár Igor Šemrinec pre ASTV po prípravnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak