Aktuality - archiv 6.5.2010

Do Holandska aj s brazílskym ľavým obrancom

V Breukelene sa k výprave pripoja David Depetris a Tomáš Peciar.

Vo štvrtok v nočných hodinách docestovali futbalisti AS do Breukelenu, kde sa od piatka do nedele uskutoční turnaj futbalistov do 21 rokov Breukelen Cup 2010. Trenčania nastúpia vo svojom jedinom piatkovom zápase proti AZ Alkmaar. Ďalšími skupinovými súpermi výberu Adriána Guľu budú Sparta Rotterdam a FC Utrecht. Hrací čas je 2 x 25 minút. Na základe dohody majiteľa AS Tschena La Linga s organizátormi podujatia, môžu nasadiť Trenčania v každom zápase dvoch starších hráčov ako je povolená hranica.

Vo výprave AS sa ocitol aj mladý brazílsky talent Pedro da Silva. Do Trenčína pricestoval pred týždňom. „V prvých dňoch mal drobné problémy s aklimatizáciou. Počítali sme s tým a snažili sme sa mu podať pomocnú ruku. S prostredím napokon splynul veľmi rýchlo. Do kolektívu zapadol v pohode. Na tréningoch sa snaží. Je očividné, že z Brazílie sa chce dostať do Európy. Je to zrejme cieľ väčšiny tamojších futbalistov,“ uviedol na úvod krátkej charakteristiky nového prírastku do kabíny Adrián Guľa.

Dvadsaťjedenročný Brazílčan nezaprie svoj pôvod. Loptu doslova miluje. „Pedro je ľavák. Hráva na poste ľavého obrancu. Je futbalový, technicky dobre vybavený a prispôsobivý. Má schopnosť podporovať útok. Na opačnej strane mu budeme musieť vštepiť taktickú disciplínu. Napriek jazykovej bariére sa snaží pri bagu či nohejbale o vtipkovanie. Už pri týchto hrách je na ňom vidieť, že v sebe má víťazného ducha. Prvé dojmy sú dobré. Viem si predstaviť, že by Trenčínu mohol pomôcť,“ naznačil riešenie zvýšenia konkurencie pre nasledujúci ročník tréner Trenčanov.

Na turnaji v Holandsku sa k tímu AS pripoja aj David Depetris a Tomáš Peciar. Obom hráčom sa končia krátkodobé hosťovania v FC Omniworld. O ich prípadnej budúcnosti v krajine "veterných mlynov" sa rozhodne v najbližších týždňoch.

Autor: ms
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak