Aktuality - archiv 5.10.2007

Smutná remíza...

Bezbrehý primitivizmus na Sihoti.

Bod so Žilinou je super. Som ale taký rozladený, ako som po futbale nebol ani keď sme prehrávali rozdielom niekoľkých tried. Posledných 10 minút zápasu som videl len veľkú čiernu tmu. Pýtal som sa sám seba, či sme urobili všetko pre to, aby sme NAŠICH PRIAZNIVCOV ochránili. Myšlienky sa mi vždy zliali do jediného. Všetci vedeli čo sa môže stať. Napriek tomu sa najhoršie obavy naplnili.

Prvú informáciu o prípadnom príchode šialencov, vydávajúcich sa za fanúšikov Slovana, som dostal v piatok. Na základe tejto správy klub okamžite informoval políciu a v sobotu si ešte overoval, či prijala potrebné opatrenia. Tá počet pôvodne plánovaných síl určených na zabezpečenie zápasu takmer strojnásobila. V kontakte sme boli aj so železničnou políciou monitorujúcou vlaky z Bratislavy. S policajtmi sme komunikovali pred zápasom a prakticky počas celého stretnutia. Nič podozrivé sa nedialo. Až do 80-tej minúty. Keď vtrhla do sektoru našich fanúšikov skupina besných zverov, prezlečených do ľudskej podoby, mlátiacich okolo seba hlava nehlava, bolo mi – a doteraz mi je – do plaču. Polícia sa okamžite presunula na miesto stretu a zabránila možnej väčšej ujme, ale niektorí z našich verných fanúšikov si to, žiaľ, „odskákali“. Rozbité hlavy, doudierané telá, nalomené duše... Asi takto by sa dal charakterizovať výsledok krátkeho vyčíňania vymetených mozgov.

Prišli sme o vlajku... Náš Symbol získala svorka zrelá do blázninca. Teraz ju zrejme jej členovia, za obrovského ošiaľu, niekde spália a budú pri tom tancovať a radovať sa. Priznám sa, tomuto plytkému spôsobu zábavy akosi neviem prísť na chuť. Chcem veriť, že tej Bande tupých hláv neurobíme radosť a neskĺzneme do porazeneckej nálady. Naopak. Trenčín čaká nová éra. Zápas proti Žiline si opäť nenechali ujsť holandskí majitelia klubu prezentujúci na každom kroku obrovské plány a zmeny k lepšiemu už počas zimnej prestávky. Nové myšlienky nech sú teda spojené s novými impulzmi. Jedným z nich by mohla byť nová klubová vlajka fanúšikov. Bezprostredne po zápase som oslovil partnerskú firmu so žiadosťou o výrobu nového kúsku. Jej reakcia bola vysoko pozitívna. Na výrobe novej vlajky sa bude veľmi rada podieľať. Návrh dizajnu je pochopiteľne v réžii fanúšikov.

Tieto myšlienky ma po zbabranom zápase ako tak upokojujú. Chcem veriť, že nepekný zážitok z krátkej invázie bezočivých zlodejov v sektore našich najvernejších divákov bol ojedinelou epizódou a že v budúcnosti už nikdy nebudeme musieť riešiť dnešné problémy. Novú vlajku, ale predovšetkým ZDRAVIE NAŠICH FANÚŠIKOV musíme chrániť za každú cenu...

Marek Svátek, PR manažér AS Trenčín

Autor: ASTN
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa