Aktuality - archiv 13.5.2010

Mladí futbalisti AS získali cenný putovný pohár

Na turnaji v Otrokoviciach víťazstvo a tretie miesto.

Mladí futbalisti AS Trenčín v kategóriách U9 a U11 sa počas druhého májového víkendu (7. - 10. mája) zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Otrokoviciach. Okrem družstiev z Trenčína sa do podujatia zapojili aj výbery Baníka Ostrava, FC Slovácko, Tescomy Zlín, Lokomotívy Trnava, Třinca, domácich Otrokovíc, Zlín – Louky a Kroměříža. Každé družstvo prípravky AS Trenčín odohralo osem zápasov. Po troch dňoch ťažkých bojov finišovali mladší chlapci AS na fantastickou prvom mieste.

Trenčianska deviatka zanechala v Otrokoviciach vynikajúci dojem. Na celom turnaji stratila len dva body. Jej defenzíva pracovala bezchybne. Za celý turnaj dostala iba jeden gól. Nesklamali ani starší chlapci. V silnej konkurencii obsadili tretie miesto. Na víťaza strácali len jeden bod. V celkovom súčte oboch tímov dosiahli Trenčania konečné víťazstvo. Na Sihoť tak doputoval nádherný putovný pohár, ktorý bude minimálne rok v držaní futbalového klubu AS Trenčín.

O tom, že mladí Trenčania nerobia svojmu klubu vo futbalovom svete hanbu svedčí aj fakt, že družstvo prípravky U9 je v priebehu mesiaca jún pozvané na tri kvalitné turnaje v zahraničí (Holandsko - Amsterdam, Hradec Králové – Jako Cup 2010 a Praha – Slavia Cup 2010), ktorého sa zúčastňujú len tie najlepšie družstvá vo svojej kategórii. Napríklad, turnaja v Holandsku sa zúčastnia družstvá ako FC Everton, Werder Brémy, Anderlecht Brusel, domáca špička na čele s Ajaxom, Feyenoordom, PSV Eindhovenom. V Česku Trenčanov preveria Slavia Praha, Sparta Praha, Liberec, Kladno, České Budějovice, Olomouc, MŠK Žilina, Slovan Bratislava a ďalší. Mladým futbalistom AS Trenčín držíme palce, aby sa prezentovali v čo najlepšom svetle a v neposlednom rade, aby robili dobré meno svojmu klubu, mestu a nakoniec aj celému Slovensku.

Autor: mm
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

ASTV 11.11.2019

ASTV | Artur Gajdoš strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 15. kola Fortuna ligy proti DAC 1904...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti DAC 1904...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak