Aktuality - archiv 13.5.2010

Mladí futbalisti AS získali cenný putovný pohár

Na turnaji v Otrokoviciach víťazstvo a tretie miesto.

Mladí futbalisti AS Trenčín v kategóriách U9 a U11 sa počas druhého májového víkendu (7. - 10. mája) zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Otrokoviciach. Okrem družstiev z Trenčína sa do podujatia zapojili aj výbery Baníka Ostrava, FC Slovácko, Tescomy Zlín, Lokomotívy Trnava, Třinca, domácich Otrokovíc, Zlín – Louky a Kroměříža. Každé družstvo prípravky AS Trenčín odohralo osem zápasov. Po troch dňoch ťažkých bojov finišovali mladší chlapci AS na fantastickou prvom mieste.

Trenčianska deviatka zanechala v Otrokoviciach vynikajúci dojem. Na celom turnaji stratila len dva body. Jej defenzíva pracovala bezchybne. Za celý turnaj dostala iba jeden gól. Nesklamali ani starší chlapci. V silnej konkurencii obsadili tretie miesto. Na víťaza strácali len jeden bod. V celkovom súčte oboch tímov dosiahli Trenčania konečné víťazstvo. Na Sihoť tak doputoval nádherný putovný pohár, ktorý bude minimálne rok v držaní futbalového klubu AS Trenčín.

O tom, že mladí Trenčania nerobia svojmu klubu vo futbalovom svete hanbu svedčí aj fakt, že družstvo prípravky U9 je v priebehu mesiaca jún pozvané na tri kvalitné turnaje v zahraničí (Holandsko - Amsterdam, Hradec Králové – Jako Cup 2010 a Praha – Slavia Cup 2010), ktorého sa zúčastňujú len tie najlepšie družstvá vo svojej kategórii. Napríklad, turnaja v Holandsku sa zúčastnia družstvá ako FC Everton, Werder Brémy, Anderlecht Brusel, domáca špička na čele s Ajaxom, Feyenoordom, PSV Eindhovenom. V Česku Trenčanov preveria Slavia Praha, Sparta Praha, Liberec, Kladno, České Budějovice, Olomouc, MŠK Žilina, Slovan Bratislava a ďalší. Mladým futbalistom AS Trenčín držíme palce, aby sa prezentovali v čo najlepšom svetle a v neposlednom rade, aby robili dobré meno svojmu klubu, mestu a nakoniec aj celému Slovensku.

Autor: mm
Rozpis zápasov
17:00 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2020

A-tím | Prípravu na pokračovanie ligy odštartoval tréningový zápas

Prípravu na pokračujúcu sezónu Fortuna ligy odštartoval víkendový...

ASTV 25.5.2020

ASTV | Chudý a Depetris v druhej časti projektu AS Trenčín 65+

Náš klub má za sebou druhú časť komunitného projektu AS Trenčín 65+. Vďaka...

ASTV 24.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Abdul Zubairu k zmene v tréningovom pláne v čase ramadánu

Tréningový program prvého tímu AS Trenčín sa počas...

A-tím 22.5.2020

A-tím | V piatok prípravný zápas proti Trnave

AS Trenčín odštartuje hernú časť prípravy na pokračujúcu nadstavbu aktuálneho ročníka Fortuna...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak