Aktuality - archiv 16.5.2010

AS Trenčín pozýva mladých futbalistov do športových tried

Výber sa uskutoční v pondelok 24. mája sa o 17.00 h.

Eduard Pagáč patrí do kategórie mladej generácie trénerov. Za necelé dva roky v AS Trenčín za sebou zanechal výraznú stopu. V súčasnosti je trénerom ligového výberu starších žiakov a zároveň vedúcim športových tried. Koncom mája sa uskutoční výberové konanie mladých futbalistov do výberových tried. V tejto súvislosti sme oduševnenému trénerovi položili niekoľko otázok.

V AS Trenčín ste druhý rok. Ako by ste zhodnotili vaše doterajšie pôsobenie v klube?

Začínal som pri výbere U16. Zároveň som učil na ZŠ Na Dolinách. Po prvom roku som sa stal vedúcim športových tried a trénujem kategóriu U15, čo je ligový tím starších žiakov. Z funkcie vedúceho športových tried mi vyplýva, spolu s koordinátorom a manažérom mládeže, zastrešiť žiacke družstvá od výberu dvanásťročných až po pätnásťročných.

Blíži sa výber do športových tried. Kedy a kde sa uskutoční?

Termín výberu do športových tried, a tým aj do klubu AS Trenčín, sa uskutoční 24. mája 2010 o 17.00 h na hlavnej ploche Mestského futbalového štadióna na Sihoti.

Pre ktoré vekové kategórie je výber určený?

Radi uvítame všetkých chlapcov vo veku do 15 rokov. Výber je však smerovaný predovšetkým na súčasných štvrtákov, budúcoročných piatakov. Uvedená veková hranica ale nie je zaväzujúca. Dvere budú mať otvorené starší aj mladší záujemcovia o futbal. Bol by som skutočne veľmi rád, keby naše pozvanie prijali nielen mladí Trenčania, ale aj obyvatelia okolitých obcí. Stačí ak prídu v športovom oblečení, obuvi a prinesú si loptu. Tá samozrejme nie je podmienkou.

Skúste prípadným záujemcom priblížiť fungovanie v športových triedach.

V škole Na Dolinách máme športové triedy od šiesty po deviaty ročník. Piataci majú svoju triedu na Juhu. Tu by sme chceli v športovej príprave pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. Škola ponúka na futbalový rast vynikajúce podmienky. Nezaplatiteľnou pomocou pre návštevníkov športových tried je školský autobus. Ten deti každé ráno vozí do školy. Chlapcov zbiera prakticky po celom Trenčíne. Autobus využívajú žiaci aj pri presunoch na popoludňajší tréning. Podľa potreby ich zo školy zavezie na Sihoť alebo na štadión Ozety. Za zmienku stojí fakt, že súčasťou školského areálu na Juhu je umelá trávnatá plocha, plaváreň či dve telocvične. Veľmi dôležitou súčasťou športovej prípravy sú aj pravidelné zimné sústredenia v Uherskom Hradišti.

Aký význam majú športové triedy v štruktúre klubu?

Športové triedy sú z pohľadu klubu kľúčové. Filozofia AS Trenčín je totiž nastavená tak, že do seniorského mužstva putuje každoročne minimálne päť – šesť futbalistov z vlastnej liahne. Mládenci z mládežníckych tímov AS tak majú väčšiu príležitosť dostať sa do prvého výberu, ako v niektorých iných kluboch, ktorých funkcionári volia cestu nákupu hotových hráčov.

V prípade záujmu o podrobnejšie informácie som pripravený odpovedať na všetky otázke na čísle 0903 565 458.

Autor: ep
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

ASTV 11.11.2019

ASTV | Artur Gajdoš strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 15. kola Fortuna ligy proti DAC 1904...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti DAC 1904...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak