Aktuality - archiv 23.5.2010

Samuel Štefánik sa udomácňuje v základe AS

Kreatívny hráč zásobuje spoluhráčov gólovými prihrávkami.

Futbalisti AS majú za sebou domácu rozlúčku s ročníkom 2009/2010. Posledným súperom Trenčanov na Sihoti boli Michalovce. Domáci tým jednoznačne dominoval. Nad východniarmi vyhral úplne zaslúžene 4:1. Defenzívu Zemplínčanov rozleptávali najmä smrtiace prihrávky Samuela Štefánika.

Trenčania predviedli bezstarostný výkon plný technických kúskov a kombinačných akcií. „Dali sme rýchly gól, ktorý nám vlial sebavedomie. Potom sa nám hralo oveľa lepšie,“ upozornil na dôležitosť Kubíkovho gólu v 17. min Samuel Štefánik.

V 34. min hrmelo pred bránou hostí opäť. Osemnásťročný mladík vysunul do príležitosti prievidzskú dvojičku Kubík – Hlohovský. Zatiaľ však jeho prihrávka prívlastok gólová neniesla. Zamestnaný brankár hostí Pillár vytlačil loptu s ťažkosťami na rohový kop.

Po zmene strán vyslali čarovné kopačky rodáka z Bánoviec nad Bebravou ďalší exkluzívny pas. Kubík ho tentoraz technickou strelou upratal do siete. Ďalšiu prihrávku, po ktorej sa menilo skóre, vymyslel mládežnícky reprezentant v 57. min. Jeho ponuku zužitkoval na dosiahnutie tretieho zásahu AS Straka. „Som rád, že sa mi darilo. Chalani si tie lopty pekne preberali a výborne zakončili. Ale pozor, veľa prihrávok sa mi aj nevydarí,“ nenechal sa ukolísať výborným výkonom talentovaný stredopoliar.

Samko Štefánik sa stáva v posledných zápasoch jedným z najefektívnejších tvorcom "asistencií". Spoluhráči si po jeho presných prihrávkach zlepšujú gólové štatistiky ako na bežiacom páse. „Určite to nie je jednostranná záležitosť. Aj oni mi niekoľkokrát prihrali do vyložených šancí. Veľa z nich som, žiaľ, zahodil,“ uvedomuje si vlastné nedostatky futbalista nosiaci číslo 26.

„Zo zápasu mám vynikajúce pocity. Hrali sme pekný futbal. Dali sme štyri krásne góly. Po nepodarenom Ružomberku sme si povedali, že s Michalovcami to bude nový zápas. Teší ma, že sme sa dokázali vrátiť k nedávnym dobrým výkonom,“ dodal na záver krátkeho interview po zápase člen základnej zostavy AS Trenčín.

Autor: ms
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport