Aktuality - archiv 24.5.2010

Kubíkov druhý dvojgólový zápas

Dvojička Kubík - Hlohovský funguje na trávniku aj naslepo.

Zápas s Michalovcami zastihol v dobrej forme väčšinu členov výberu Adriána Guľu. Najnebezpečnejším spomedzi nich bol František Kubík. Súpera zo Zemplínu zrazil na dno dvoma gólmi. Ďalšie, minimálne dve, gólové akcie mu zmarila defenzíva hostí.

„Dva góly v jednom zápase som dal naposledy ešte na jeseň v Ružomberku,“ oprášil pamäťové závity František Kubík vracajúc sa k duelu 9. kola. Na severe Slovenska vtedy prekonal Smiešku v 20. a 22. minúte. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal aj v zápase uplynulého kola. Pri oboch góloch profitoval z vynikajúcich prihrávok spoluhráčov. „S Filipom si na ihrisku veľmi dobre rozumieme. Vedel som, že vie dať perfektnú loptu do voľného priestoru. Nabehol som si tam a čakal, kedy mi ju dá. Brankár bol vybehnutý, ale mal som aj trošku šťastia. Keď som to dával z uhla do brány, jednému z obrancov to prešlo popod nohu,“ začal odvíjať niť svojich dvoch zásahov jeden z mužov zostavy kola podľa denníka Šport. Aj pri druhom góle využil výborne načasovanú prihrávku spoluhráča. Do gólového úniku ho vyslal Štefánik. „Samo je mladý hráč. Napriek tomu má perfektný cit pre skrytú prihrávku. Loptu som si najskôr sklepol a potom som vyslal krížnu strelu."

Po zápase neskrýval radosť ani Filip Hlohovský. „Teší ma, že sme v poslednom zápase pred naším publikom podali dobrý výkon a vyhrali presvedčivo 4:1,“ rozhovorilo sa Kubíkovo dvojča v zostave AS. Filip pripravil Františkovi prvý gól. Naopak, jedným z hráčov, ktorí sa zapojili do akcie pred štvrtým gólom AS bol Kubík. „S Ferim si rozumieme už aj naslepo. Pred prvým gólom som vedel, kam mu mám prihrávku poslať. A môj gól? Veľmi ma potešil. V predchádzajúcich zápasoch som nepremenil viacero príležitostí, takže som rád, že som streleckú smolu pretrhol. Akcia, predchádzajúca nášmu štvrtému zásahu, patrila medzi najkrajšie okamihy zápasu. Kleščík dal perfektný pas na čiaru, tam si ju Fero zasekol, dal ju pod seba Borisovi Godálovi a ten ju poslal mne,“ ponúkol vlastný pohľad na tohtosezónnu domácu gólovú bodku AS Filip Hlohovský.

Kým futbalisti Michaloviec začali po zápase čerpať dovolenky, Trenčanov čaká ešte zápas záverečného kola na Liptove. „Druhé miesto máme vo vlastných rukách. V Liptovskom Mikuláši ale musíme vyhrať. Pre víťazstvo v poslednom kole urobíme všetko,“ vyjadril Filip Hlohovský túžbu celej kabíny AS.

Autor: ms, foto: sita
Rozpis zápasov
11:00 Žilina
Prípravný, 6.6.2020
MŠK Žilina - AS Trenčín
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 5.6.2020

Príprava | Krátku prípravu uzavrie dvojzápas proti Žiline

Krátku prípravu pred reštartom aktuálneho ročníka Fortuna ligy uzavrieme v sobotu...

A-tím 4.6.2020

FL | Poznáme náš program v skrátenej nadstavbe

Skrátená nadstavba Fortuna ligy pozná definitívny program. AS Trenčín sa na ligové trávniky...

Aktuálne 3.6.2020

ASTN | Pohľad klubu na aktuálne dianie v slovenskom futbale

AS Trenčín je súčasťou profesionálneho futbalu na Slovensku. Je súčasťou...

basketbal 1.6.2020

Basketbal | Tréningy odštartovali, klub privítal zaujímavého hosťa

Po futbalistoch a florbalistoch začali zásluhou uvoľnenia karanténnych...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak