Aktuality - archiv 25.5.2010

Ševela zabávačom publika i poradcom rozhodcov

Po spolupráci otca so synom v rodine Ševelovcov nový vak.

Trenčanom duel proti Michalovciam vyšiel. Písali sme o brilantných prihrávkach Samuela Štefánika i o dvoch efektných zásahoch Františka Kubíka. Zaujímavou postavou duelu bol však aj kapitán AS Martin Ševela.

Najskôr sa, ešte predtým ako sa mužstvá pobrali po prvom dejstve do útrob štadióna, zapojil do diváckej súťaže. Na výzvu moderátora vykopol loptu do hľadiska, vediac, že priaznivec, ktorý ju chytí, získa vecný dar. Kapitán tímu sa napriahol, vykopol a potom už len spokojne sledoval trajektóriu letu lopty. Chytil ju jeden z chlapcov poľujúcich na vzácnu trofej. So šťastným výrazom v tvári sa potom rútil dolu schodmi a výmenou za vykopnutú loptu získal športový vak. Kým sme mu ho odovzdali, musel sa nám predstaviť. „Volám sa Martin Ševela,“ šokoval vysmiaty výherca. Až potom sme si začali všímať čoraz viac spoločných čŕt vari jedenásťročného mladíka s najskúsenejším hráčom AS. Naše podozrenie sa potvrdilo, keď nám prezradil, že šéf trenčianskej obrany je jeho otcom. „Bola to čistá náhoda. Stálo tam klbko detí. Nabádal som ich, nech idú bližšie k sebe. Potom som vykopol loptu a chytil ju môj syn. Naozaj, bola to náhoda,“ presviedčal nás neúspešne kapitán AS. „No dobre. Videl som ho tam. A navyše, tri rady nad ním sedela moja manželka. Vieš si predstaviť to peklo, ak by som to kopol niekomu inému? Takto som mal aspoň doma pokoj,“ nebránil sa smiechu kapitán AS.

Po polčase, vyplnenom diváckou súťažou, sa oba tímy vrhli do druhopolčasovej porcie stretnutia. Trenčanom to išlo zjavne lepšie. Po krátkom čase vyhrávali 3:0. Potom však nastala kuriózna situácia. Veterán Rusľan Ľjubarskij napriahol z priameho kopu, vypálil, trafil bránu, lopta však pokračovala v nezmenenom smere. Zastavil ju až reklamný panel za čiarou. „Videl som, že to bol regulárny gól. Lopta preletela dierou v bočnej sieti,“ vysvetlil situáciu Martin Ševela. Rozhodcovia si však neboli celkom istí a tak sa ihrisko na chvíľu zmenilo na debatný krúžok. Kým Trenčania sa správali zdržanlivo, Michalovčania vehementne presviedčali rozhodcu Eperješiho, že lopta skutočne preťala priestor troch žrdí. Naťahovanie sa nemalo konca kraja a tak zakročil trenčiansky kapitán. „Definitívny verdikt arbitra prišiel po tom, ako som mu potvrdil, že lopta skutočne vkĺzla do brány a dierou v sieti vyletela von. Svoje rozhodnutie som chvíľu zvažoval. Takýto gól môže súpera nabudiť. Ak by pridal ďalší zásah a neskôr by vyrovnal... Asi by ma spoluhráči nepochválili. Na opačnej strane, súper ten gól jednoducho dal, bolo by neférové, ak by mu ho rozhodcovia neuznali. Napokon, vyhrávali sme 3:0. Moje rozhodovanie bolo o to ľahšie. Priznám sa, oveľa ťažšie by som sa rozhodoval za nerozhodného stavu v zápase, v ktorom by nám išlo o postup.“

Autor: ms
Rozpis zápasov
17:00 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2020

A-tím | Prípravu na pokračovanie ligy odštartoval tréningový zápas

Prípravu na pokračujúcu sezónu Fortuna ligy odštartoval víkendový...

ASTV 25.5.2020

ASTV | Chudý a Depetris v druhej časti projektu AS Trenčín 65+

Náš klub má za sebou druhú časť komunitného projektu AS Trenčín 65+. Vďaka...

ASTV 24.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Abdul Zubairu k zmene v tréningovom pláne v čase ramadánu

Tréningový program prvého tímu AS Trenčín sa počas...

A-tím 22.5.2020

A-tím | V piatok prípravný zápas proti Trnave

AS Trenčín odštartuje hernú časť prípravy na pokračujúcu nadstavbu aktuálneho ročníka Fortuna...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak