Aktuality - archiv 28.5.2010

Starší dorastenci AS Trenčín majstrami Slovenska!!!

Po výhre 2:0 nad Senicou sa na Sihoti rozpútala radosť šampiónov.

Devätnásťroční futbalisti AS Trenčín dosiahli obrovský úspech. Kolo pred koncom súťaže si výhrou nad Senicou zabezpečili titul slovenských šampiónov. GRATULUJEME!

Zápas mal od začiatku vysoké tempo. Obaja súperi predvádzali kvalitný futbal. V drese hostí nastúpili aj mládenci so skúsenosťami z Corgoň ligy – Kitta, Petrovský, Pillár a Kučera. Poslední dvaja menovaní majú dokonca v najvyššej súťaži aj gólové zápisy. Naopak, trénerovi Dorňákovi chýbalo niekoľko dôležitých hráčov. Najmä konštruktívny Mondek, odpykávajúci si kartový trest.

Na mladých Trenčanoch bolo najmä v úvode badať vážnosť zápasu. Na ich kopačky sa neraz vkradla nervozita. V 10. min nezvládol Draškovec úplne ideálne vybehnutie, hosťujúci Kessl ho ale prelobovať nedokázal. Po úvodných rozháraných minútach sa domáci upokojili a do šancí sa začali dostávať aj oni. Mišák dokonca dopravil loptu do siete, zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu ale gólovú radosť Trenčanov zmrazila. Vzápätí vyslal Holúbek pas na Rybanského, akcia AS sa však gólom neskončila. Po polčase odchádzali aktéri zaujímavého duelu do šatní za bezgólového stavu. Telefonáty divákov smerovali počas pauzy do Dunajskej Stredy, kde hrali Košice, jediný konkurent AS v boji o prvenstvo. Polčasová informácia zo Žitného ostrova neznela priaznivo – východniari vyhrávali 1:0.

Mladí Trenčania, samozrejme, túto informáciu nedostali a sústredili sa výlučne na vlastné výkony. Po zmene strán pokračovali oba tímy v aktívnej hre. Šance sa striedali na oboch stranách. Domáci Gajdošík trafil po rohovom kope žrď, na opačnej strane dal Kessl gól, ktorý rozhodca pre postavenie mimo hry neuznal. Skóre sa napokon predsa len menilo. Po jednej z viacerých štandardiek AS vypálil Szabó, jeho pokus defenzíva Záhorákov síce odvrátila, ale na dorážku Erika Iviczeho už bola prikrátka – 1:0. Krátko po úvodnom góle dorazila na Sihoť zvesť z Dunajskej Stredy. Košice vyhrávajú 2:0. V praxi to znamenalo, že ak by ostali výsledky oboch duelov do konca nezmenené, rozhodovalo by sa v poslednom kole. Košice v ňom hrajú doma, kým Trenčín cestuje na horúcu pôdu do Stropkova, kde sa len tak ľahko nevyhráva. Tieto špekulácie však rezonovali iba na tribúne. Na hracej ploche sa hral stále zaujímavý duel. Desať minút pred koncom sa vrútil do pokutového územia Mišák, brankár hostí Šulla ho zastavil nedovolene a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Tomáš Malec a nezaváhal – 2:0.

Medzi tým prišla nádejná správa z juhu Slovenska. DAC znížil na 1:2. O chvíľu sa pozornosť tribúny sústredila na trénera mladšieho dorastu Jána Blaháča. S mobilom na uchu zvestoval dobrú správu – DAC kope penaltu. O chvíľu už dvíhal ruky nad hlavu s hlasným výkrikom GÓÓL – Dunajská Streda vyrovnala na 2:2. V tejto chvíli patril titul Trenčanom. Do konca oboch stretnutí však stále ostávalo zhruba päť minút. Trenčania si svoj pohodlný náskok s prehľadom strážili, pozornosť publika, a čoraz častejšie aj lavičky AS, sa sústredila na trénera sedemnástky, majúceho priamy kontakt na štadióne DAC. Ubiehali posledné okamihy duelu. Najsledovanejší mobil na štadióne sa opäť rozzvonil. „Nie, dúfam že Košice nedali gól,“ zastonal impulzívny tréner sedemnástky. S veľkou obavou prijal hovor. Keď sa mu vzápätí rozžiaril na tvári široký úsmev, vedeli sme že je dobre. „Košice prehrávajú! Dunajská dala tretí gól,“ volal radosťou bez seba. V tej chvíli sa ozval konečný hvizd hlavného rozhodcu a na trenčianskej Sihoti prepukli majstrovské oslavy. „Majstri, Majstri,“ skandovali rozradostení futbalisti oblievajúc sa perlivým sektom. Potom nasledovalo vyhadzovanie do vzduchu hlavného trénera Radúza Dorňáka i jeho asistenta Romana Jambora.

Úžasnému titulu AS Trenčín v kategórii staršieho dorastu sa budeme podrobne venovať aj v nasledujúcich dňoch.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
basketbal 1.6.2020

Basketbal | Tréningy odštartovali, klub privítal zaujímavého hosťa

Po futbalistoch a florbalistoch začali zásluhou uvoľnenia karanténnych...

Fotogalérie 31.5.2020

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Igor Šemrinec po zápase proti Spartaku Trnava

Tréner Norbert Hrnčár a brankár Igor Šemrinec pre ASTV po prípravnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak