Aktuality - archiv 6.10.2007

Slovanisti vtrhli na zápas so Žilinou

Fanúšikovia Slovana a Brna narušili priebeh zápasu so Žilinou.

Slovanistickí fanúšikovia sa opäť po týždni ukázali v negatívnom svetle, keď narušili pokojný priebeh zápasu 12. kola Corgoň ligy medzi AS Trenčín a MŠK Žilina, ktorý sa skončil nerozhodne 2:2. Nahnevaný generálny manažér domáceho tímu Róbert Rybníček ich nazval "háveďou" a zároveň nepriamo vyzval vedenie Slovana Bratislava aby si svojich agresívnych priaznivcov s rasistickými sklonmi riešili nielen mediálnymi vyhláseniami.

V tabuľke potápajúci sa Trenčín privítal majstrovskú Žilinu. Po 80. minúte približne 50 slovanistov, ktorých klub hral v neďalekej Dubnici, vtrhlo na štadión s cieľom napadnúť domácich fanúšikov. Tí sú v ich nevôli od času, keď verejne prezentovali svoj odpor k rasizmu po smrti študenta Daniela Tupého. Slovanisti, ktorí si prizvali aj družobných chuligánov z Brna, útok zjavne vopred pripravili. V rýchlosti ukradli trenčiansku vlajku a dokopali jedného fanúšika AS. Ďalší bol podľa prítomných svedkov porezaný. Na to sa vzoprel odpor aj postarších priaznivcov a slovanisti, ktorí nestihli utiecť, boli takmer zlynčovaní. V tom čase už na miesto prišli aj policajti. Svoju vinu za prienik holohlavých Bratislavčanov odmietajú. "Boli sme na možný útok slovanistov upozornení a pripravení. Na štadión však vnikli dierou v plote pri športovej hale. Troch útočníkov sme zadržali. Budú asi obvinení z výtržníctva. Ostatní bohužiaľ ušli," povedali pre agentúru SITA prítomní zasahujúci príslušníci zákona, ktorí následne po útočníkoch pátrali.

Dolapení slovanisti boli pripútaní hlavou k zemi pred bránou štadiónu. Sotva 18-roční chlapci boli zjavne vystrašení. Vedenie trenčianskeho klubu hovorí, že pre bezpečnosť urobili všetko, čo mohli. "Mrzí ma to, pokazilo mi to zápas. Je to slovenská háveď, ultras Slovana sú jednoznačne najhorší. Podľa môjho názoru ich treba monitorovať. Ako sa to po týždni v Trnave môže opakovať?" pýtal sa generálny manažér Rybníček a ďalej pokračoval: "Slovan by mal vyvíjať väčšiu aktivitu, nielen v médiách." Takíto ľudia podľa jeho slov vyháňajú deti, rodiny ale aj ďalších fanúšikov zo štadiónu.

ilustračné foto: sita.sk

Autor: SITA
Rozpis zápasov
3:3 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 8. kolo, 18.9.2021
AS Trenčín - FK Senica
16:00
Slovnaft Cup, 3. kolo, 22.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Senica...

A-tím 18.9.2021

FL | Po deväťdesiatminútovej dominancii a úžasnom obrate iba remíza

Zverenci trénera Petra Hlinku remizovali v zápase 8. kola Fortuna ligy...

ASTV 17.9.2021

Zubairu | Sme si vedomí, čo nás čaká

Náš tím pod vedením trénera Petra Hlinku čaká tento víkend zápas ôsmeho kola Fortuna ligy. Na Štadióne...

Fanúšikovia 16.9.2021

Fanúšikovia | Všetky potrebné informácie k zápasu proti Senici

Mladý tím AS Trenčín čaká zápas 8. kola najvyššej domácej súťaže. V sobotu...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa