Aktuality - archiv 2.6.2010

Piataci zo ZŠ Novomeského víťazmi McDonalds Cupu

Mladí Trenčania získali ďalšiu cennú trofej.

Do mládežníckej vitríny pohárov pribudla počas uplynulého víkendu ďalšia cenná trofej. Žiaci piateho ročníka športovej triedy AS Trenčín na ZŠ Novomeského sa stali víťazmi McDonalds cupu. Súťaž má vysokú prestíž, nakoľko sa do nej zapájajú najsilnejšie školské výbery z celej krajiny.

Do tohtoročnej edície McDonalds cupu sa zapojilo neuveriteľných tridsaťtisíc detí. Najlepších osem výberov sa do finále predieralo náročným sitom okresných, regionálnych a krajských kvalifikačných bojov. Vyvrcholenie turnaja sa uskutočnilo počas minulého víkendu v Banskej Bystrici. Nechýbali tam ani trenčianski piataci. Žiakov z Novomeského ZŠ zastihol víkend vo výbornej forme a v tvrdej konkurencii zaslúžene triumfovali. Víťazi predvádzali atraktívny futbal. Ich najväčšou prednosťou bola vyrovnanosť kádra. Oproti ostatným družstvám, kde dominovali dvaja - traja jednotlivci, Trenčania sa predstavili ako silný a vyrovnaný kolektív. Rozloženie síl na viacero hráčov napokon rozhodlo o konečnom víťazstve. Napriek nesmiernej vyrovnanosti mali aj mladíci AS vo svojom strede vyčnievajúce individuality. Za najlepšieho útočníka turnaja bol vyhlásený Ivan Špaček.

Výsledky finále v Banskej Bystrici (27. – 28. máj 2010):
Základná skupina:
Trenčín – Zuberec 8:4
Trenčín – Spišská Nová Ves 4:3
Trenčín – Stropkov 8:3

Semifinále: Trenčín – Zlaté Moravce 2:2 ( 4:1 na pok. kopy)

Finále: Trenčín - Spišská Nová Ves 3:1

Trenčianski strelci: 9 gólov - Špaček, 6 gólov - Klemens, 3 góly - Tabak, 2 góly - Beďatš, Gutič, 1 gól - Pavlis, Ambrož, Štefánik

Úspech mladých Trenčanov je prvým ovocím spolupráce medzi ZŠ Novomeského a AS Trenčín. Potešiteľné je, že už prvý rok vzájomnej súčinnosti priniesol významný športový výsledok. Poďakovanie patrí celému pedagogickému zboru, na čele s riaditeľom školy Mgr. Jozefom Spišákom. Aj vďaka príkladnému prístupu zamestnancov dosahujú mladí futbalisti nie len kvalitné športové, ale i študijné výsledky. Táto cesta sa javí ako správna a preto v nej treba pokračovať ďalej. Mladí chlapci nereprezentujú iba školu či klub, ale celé mesto.

Pod vedením trénera Miroslava Karasa, triedneho učiteľa Svetozára Sadloňa a Zuzany Šinkovej sa majstrami Slovenska stali: Tadeáš Vaňo, Marek Mišák, Daniel Svrbík, Andrej Šmelko, Tomáš Kozák, Ivan Špaček, Viktor Klemens, Samuel Švajka, Samuel Tabak, Kristián Gutič, Richard Beďatš, Adrián Ambrož, Juraj Štefánik, Patrik Zajac, Michal Pavlis, Tomáš Svečula

Autor: mk
Rozpis zápasov
15:30 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 21. kolo, 1.3.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 25.2.2020

FL | Informácie k zápasu proti Seredi v Zlatých Moravciach

Zápas nasledujúceho 21. kola odohráme na štadióne v Zlatých Moravciach. „Doma“ sa...

A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených...

ASTV 24.2.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola Fortuna ligy proti ŠK Slovan...

Fotogalérie 22.2.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava (0:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak