Aktuality - archiv 2.6.2010

Piataci zo ZŠ Novomeského víťazmi McDonalds Cupu

Mladí Trenčania získali ďalšiu cennú trofej.

Do mládežníckej vitríny pohárov pribudla počas uplynulého víkendu ďalšia cenná trofej. Žiaci piateho ročníka športovej triedy AS Trenčín na ZŠ Novomeského sa stali víťazmi McDonalds cupu. Súťaž má vysokú prestíž, nakoľko sa do nej zapájajú najsilnejšie školské výbery z celej krajiny.

Do tohtoročnej edície McDonalds cupu sa zapojilo neuveriteľných tridsaťtisíc detí. Najlepších osem výberov sa do finále predieralo náročným sitom okresných, regionálnych a krajských kvalifikačných bojov. Vyvrcholenie turnaja sa uskutočnilo počas minulého víkendu v Banskej Bystrici. Nechýbali tam ani trenčianski piataci. Žiakov z Novomeského ZŠ zastihol víkend vo výbornej forme a v tvrdej konkurencii zaslúžene triumfovali. Víťazi predvádzali atraktívny futbal. Ich najväčšou prednosťou bola vyrovnanosť kádra. Oproti ostatným družstvám, kde dominovali dvaja - traja jednotlivci, Trenčania sa predstavili ako silný a vyrovnaný kolektív. Rozloženie síl na viacero hráčov napokon rozhodlo o konečnom víťazstve. Napriek nesmiernej vyrovnanosti mali aj mladíci AS vo svojom strede vyčnievajúce individuality. Za najlepšieho útočníka turnaja bol vyhlásený Ivan Špaček.

Výsledky finále v Banskej Bystrici (27. – 28. máj 2010):
Základná skupina:
Trenčín – Zuberec 8:4
Trenčín – Spišská Nová Ves 4:3
Trenčín – Stropkov 8:3

Semifinále: Trenčín – Zlaté Moravce 2:2 ( 4:1 na pok. kopy)

Finále: Trenčín - Spišská Nová Ves 3:1

Trenčianski strelci: 9 gólov - Špaček, 6 gólov - Klemens, 3 góly - Tabak, 2 góly - Beďatš, Gutič, 1 gól - Pavlis, Ambrož, Štefánik

Úspech mladých Trenčanov je prvým ovocím spolupráce medzi ZŠ Novomeského a AS Trenčín. Potešiteľné je, že už prvý rok vzájomnej súčinnosti priniesol významný športový výsledok. Poďakovanie patrí celému pedagogickému zboru, na čele s riaditeľom školy Mgr. Jozefom Spišákom. Aj vďaka príkladnému prístupu zamestnancov dosahujú mladí futbalisti nie len kvalitné športové, ale i študijné výsledky. Táto cesta sa javí ako správna a preto v nej treba pokračovať ďalej. Mladí chlapci nereprezentujú iba školu či klub, ale celé mesto.

Pod vedením trénera Miroslava Karasa, triedneho učiteľa Svetozára Sadloňa a Zuzany Šinkovej sa majstrami Slovenska stali: Tadeáš Vaňo, Marek Mišák, Daniel Svrbík, Andrej Šmelko, Tomáš Kozák, Ivan Špaček, Viktor Klemens, Samuel Švajka, Samuel Tabak, Kristián Gutič, Richard Beďatš, Adrián Ambrož, Juraj Štefánik, Patrik Zajac, Michal Pavlis, Tomáš Svečula

Autor: mk
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.11.2019

ASTV | Návrat k atmosfére šiesteho večera Siene slávy

ASTV vám prináša filmový návrat k atmosfére šiesteho slávnostného večera Siene slávy...

Sieň slávy 19.11.2019

SSTnF | Exkluzívne rozhovory z inauguračného večera Siene slávy 2019

Návrat ASTV k inauguračnému večeru Siene slávy trenčianskeho futbalu...

Fanúšikovia 19.11.2019

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day dnes v trenčianskom McDonald´s

Sieť reštaurácií McDonald´s privíta po celom svete množstvo známych...

Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak