Aktuality - archiv 10.6.2010

Záujem o hráčov AS rastie

Rybníček: „Ak niekto odíde, viem, že budeme pripravení ho nahradiť.“

V uplynulých dňoch sa vo viacerých médiách objavili informácie o záujme rôznych klubov o hráčov AS Trenčín. V tejto súvislosti sme oslovili Róbert Rybníčka, ktorý nám interes o futbalistov zo Sihoti potvrdil.

Trenčín má pre zahraničných i tuzemských pozorovateľov atraktívne mužstvo. Tvoria ho mladí futbalisti s množstvom skúseností z prvoligových, ba v niektorých prípadoch i corgoňligových, zápasov. „V tejto chvíli evidujeme záujem o osem hráčov AS. O každého z nich sa zaujímajú viaceré kluby,“ ozrejmil situáciu generálny manažér Trenčanov. „V uplynulých dňoch som absolvoval viacero stretnutí a telefonátov. V rovnakej situácii je aj pán Ling. Každú ponuku zvažujeme veľmi dôkladne. Momentálne prebieha v kluboch tvorba rozpočtu na nasledujúcu sezónu a formovanie investícií na nákup hráčov. Celý trh sa ešte len rozbehne. Ak niekto z našich hráčov odíde, viem, že budeme pripravení ho nahradiť. Máme dostatok mladých odchovancov, ktorí sa stali majstrami Slovenska. Samozrejme, aktuálne je aj prípadné doplnenie kádra z externého prostredia,“ doplnil informácie Rybníček.

Trenčanom určite výrazne pomohla úspešná prezentácia na nedávnom Breukelen cupe. Notesy prítomných skautov sa plnili menami hráčov AS jedna radosť. „Po tomto turnaji imidž nášho klubu a jednotlivých hráčov skutočne vzrástol. Najmä v zahraničí. Hráči ako Boris Godál, Fero Kubík, Peter Kleščík, Samo Štefánik a ďalší, sú v záujme zástupcov zahraničných i slovenských klubov. Podobne je to aj v prípade Tomáša Peciara a Romana Gergela. Kým však nie je v rukách konkrétna dohoda, všetko je zatiaľ iba v teoretickej rovine. Preto by nebolo vhodné tento záujem konkretizovať,“ skonštatoval generálny manažér klubu.

Najväčšiu pozornosť spomedzi Trenčanov púta trojica zahraničných futbalistov. „Jorge Salinas je v rebríčku záujemcov najvyššie. V jeho prípade môžme byť konkrétni. V Ajaxe zanechal výborný dojem a takisto aj v Chelsea. Nevylučujem, že sa v krátkom čase môže presunúť práve do niektorého z týchto klubov. V Holandsku spomínajú v dobrom aj na Fanenda Adiho. Pomohol mu turnaj, v ktorom hral práve za Ajax. Bol na očiach. Manažéri klubov si ho všimli a urobil si naozaj dobré meno. Veľa funkcionárov sa stále informuje aj na Davida Depetrisa. Uvidíme, či ho niekam posunieme, alebo či bude naďalej pokračovať v Trenčíne,“ uzavrel tému prípadných odchodov z klubu Róbert Rybníček zdôrazňujúc, že kvalita mužstva a jeho výkonnosť z ostatného obdobia určite neklesne.

Autor: astn
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport