Aktuality - archiv 10.6.2010

Záujem o hráčov AS rastie

Rybníček: „Ak niekto odíde, viem, že budeme pripravení ho nahradiť.“

V uplynulých dňoch sa vo viacerých médiách objavili informácie o záujme rôznych klubov o hráčov AS Trenčín. V tejto súvislosti sme oslovili Róbert Rybníčka, ktorý nám interes o futbalistov zo Sihoti potvrdil.

Trenčín má pre zahraničných i tuzemských pozorovateľov atraktívne mužstvo. Tvoria ho mladí futbalisti s množstvom skúseností z prvoligových, ba v niektorých prípadoch i corgoňligových, zápasov. „V tejto chvíli evidujeme záujem o osem hráčov AS. O každého z nich sa zaujímajú viaceré kluby,“ ozrejmil situáciu generálny manažér Trenčanov. „V uplynulých dňoch som absolvoval viacero stretnutí a telefonátov. V rovnakej situácii je aj pán Ling. Každú ponuku zvažujeme veľmi dôkladne. Momentálne prebieha v kluboch tvorba rozpočtu na nasledujúcu sezónu a formovanie investícií na nákup hráčov. Celý trh sa ešte len rozbehne. Ak niekto z našich hráčov odíde, viem, že budeme pripravení ho nahradiť. Máme dostatok mladých odchovancov, ktorí sa stali majstrami Slovenska. Samozrejme, aktuálne je aj prípadné doplnenie kádra z externého prostredia,“ doplnil informácie Rybníček.

Trenčanom určite výrazne pomohla úspešná prezentácia na nedávnom Breukelen cupe. Notesy prítomných skautov sa plnili menami hráčov AS jedna radosť. „Po tomto turnaji imidž nášho klubu a jednotlivých hráčov skutočne vzrástol. Najmä v zahraničí. Hráči ako Boris Godál, Fero Kubík, Peter Kleščík, Samo Štefánik a ďalší, sú v záujme zástupcov zahraničných i slovenských klubov. Podobne je to aj v prípade Tomáša Peciara a Romana Gergela. Kým však nie je v rukách konkrétna dohoda, všetko je zatiaľ iba v teoretickej rovine. Preto by nebolo vhodné tento záujem konkretizovať,“ skonštatoval generálny manažér klubu.

Najväčšiu pozornosť spomedzi Trenčanov púta trojica zahraničných futbalistov. „Jorge Salinas je v rebríčku záujemcov najvyššie. V jeho prípade môžme byť konkrétni. V Ajaxe zanechal výborný dojem a takisto aj v Chelsea. Nevylučujem, že sa v krátkom čase môže presunúť práve do niektorého z týchto klubov. V Holandsku spomínajú v dobrom aj na Fanenda Adiho. Pomohol mu turnaj, v ktorom hral práve za Ajax. Bol na očiach. Manažéri klubov si ho všimli a urobil si naozaj dobré meno. Veľa funkcionárov sa stále informuje aj na Davida Depetrisa. Uvidíme, či ho niekam posunieme, alebo či bude naďalej pokračovať v Trenčíne,“ uzavrel tému prípadných odchodov z klubu Róbert Rybníček zdôrazňujúc, že kvalita mužstva a jeho výkonnosť z ostatného obdobia určite neklesne.

Autor: astn
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

A-tím 6.7.2020

Kadák | Viac ako góly ma poteší úspešná baráž

Vekom stále iba tínedžer Jakub Kadák zažíva skvelú ligovú jar. Odchovanec This is my sen...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak