Aktuality - archiv 10.6.2010

Záujem o hráčov AS rastie

Rybníček: „Ak niekto odíde, viem, že budeme pripravení ho nahradiť.“

V uplynulých dňoch sa vo viacerých médiách objavili informácie o záujme rôznych klubov o hráčov AS Trenčín. V tejto súvislosti sme oslovili Róbert Rybníčka, ktorý nám interes o futbalistov zo Sihoti potvrdil.

Trenčín má pre zahraničných i tuzemských pozorovateľov atraktívne mužstvo. Tvoria ho mladí futbalisti s množstvom skúseností z prvoligových, ba v niektorých prípadoch i corgoňligových, zápasov. „V tejto chvíli evidujeme záujem o osem hráčov AS. O každého z nich sa zaujímajú viaceré kluby,“ ozrejmil situáciu generálny manažér Trenčanov. „V uplynulých dňoch som absolvoval viacero stretnutí a telefonátov. V rovnakej situácii je aj pán Ling. Každú ponuku zvažujeme veľmi dôkladne. Momentálne prebieha v kluboch tvorba rozpočtu na nasledujúcu sezónu a formovanie investícií na nákup hráčov. Celý trh sa ešte len rozbehne. Ak niekto z našich hráčov odíde, viem, že budeme pripravení ho nahradiť. Máme dostatok mladých odchovancov, ktorí sa stali majstrami Slovenska. Samozrejme, aktuálne je aj prípadné doplnenie kádra z externého prostredia,“ doplnil informácie Rybníček.

Trenčanom určite výrazne pomohla úspešná prezentácia na nedávnom Breukelen cupe. Notesy prítomných skautov sa plnili menami hráčov AS jedna radosť. „Po tomto turnaji imidž nášho klubu a jednotlivých hráčov skutočne vzrástol. Najmä v zahraničí. Hráči ako Boris Godál, Fero Kubík, Peter Kleščík, Samo Štefánik a ďalší, sú v záujme zástupcov zahraničných i slovenských klubov. Podobne je to aj v prípade Tomáša Peciara a Romana Gergela. Kým však nie je v rukách konkrétna dohoda, všetko je zatiaľ iba v teoretickej rovine. Preto by nebolo vhodné tento záujem konkretizovať,“ skonštatoval generálny manažér klubu.

Najväčšiu pozornosť spomedzi Trenčanov púta trojica zahraničných futbalistov. „Jorge Salinas je v rebríčku záujemcov najvyššie. V jeho prípade môžme byť konkrétni. V Ajaxe zanechal výborný dojem a takisto aj v Chelsea. Nevylučujem, že sa v krátkom čase môže presunúť práve do niektorého z týchto klubov. V Holandsku spomínajú v dobrom aj na Fanenda Adiho. Pomohol mu turnaj, v ktorom hral práve za Ajax. Bol na očiach. Manažéri klubov si ho všimli a urobil si naozaj dobré meno. Veľa funkcionárov sa stále informuje aj na Davida Depetrisa. Uvidíme, či ho niekam posunieme, alebo či bude naďalej pokračovať v Trenčíne,“ uzavrel tému prípadných odchodov z klubu Róbert Rybníček zdôrazňujúc, že kvalita mužstva a jeho výkonnosť z ostatného obdobia určite neklesne.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
0:1 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 30.11.2019
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.12.2019

ASTV | Tréner Hrnčár pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Norbertom Hrnčárom pred stretnutím 18. kola Fortuna ligy...

ASTV 6.12.2019

Movember | Spoločná kampaň zachránila ľudský život

Futbalisti AS Trenčín sa opäť zapojili do celosvetovej kampane označovanej ako...

ASTV 6.12.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 4.12.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#36)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak