Aktuality - archiv 13.6.2010

V utorok štartuje príprava na nový ročník

Potvrdené je zatiaľ kvarteto prípravných zápasov proti Třincu, Senici, Nitre a Zlínu.

Iba niečo viac ako dva týždne zostala kabína prvého tímu AS Trenčín prázdna. Už v utorok ráno sa všetko vráti do zabehaných koľají, keďže po dovolenkách štartuje príprava na nový ročník. „Skončili sme 29. mája zápasom v Liptovskom Mikuláši a spoločnou večerou. Opäť začíname 15. júna,“ potvrdil tréner Adrián Guľa.

Stále mladý kormidelník vstupuje do svojej druhej trénerskej sezóny. Aj z tohto dôvodu stále poctivo pracuje na zvýšení svojho vzdelania. Polovicu dovolenkového obdobia venoval prvému cyklu štúdia „profilicencie“ FIFA v Olomouci. „Musím povedať, že sa tam zišla skutočne vynikajúca partia. Nielen samotné štúdium, ale aj stretnutia s Tomášom Bernadym, Jiřím Nemcom alebo Tomášom Galáskom ma môžu obohatiť,“ prezradil mená niektorých „spolužiakov“ lodivod AS.

Nasledovala krátka dovolenka, ale už aj počas nej myseľ šéfa realizačného tímu zabiehala k nasledujúcim mesiacom. „Snažil som sa nabrať sily pred štartom novej sezóny. S rodinou sme zostali na Slovensku. Hlavne, že sme boli spolu. K tomu žiadnu exotiku nepotrebujeme,“ vysvetlil Guľa miesto dovolenkovej destinácie a doplnil: „Napriek tomu, že som sa snažil vypnúť, večer som si dával dokopy potrebné veci. Chceme totiž predostrieť chalanom zmysluplnú prípravu a nie len tak hádzať niečo z brucha. Navyše, stále sa ozývali tímy, ktoré chceli s nami hrať v rámci prípravy.“

AS má dnes potvrdené štyri prípravné zápasy. „Vypadla nám Banská Bystrica, ale určite niečo ešte zoženieme. K súčasnému kvartetu prípravákov minimálne jeden pribudne. Generálka pred prvým kolom nás čaká so Zlínom. Narazíme aj na Třinec, Senicu a Nitru. Spomenutú Banskú Bystricu možno nahradí Ružomberok,“ prezradil Guľa.

Podoba kádra sa zatiaľ neriešila. Prestupové obdobie sa totiž ešte ani nezačalo a všetky špekulácie sú predčasné. „Vieme komu nebola predĺžená opcia (Straka, Knapp). Ostatní chalani majú zmluvy minimálne do 30. júna. Všetci sa teda budú hlásiť na tréningu. Postupne začneme selektovať a vyberať to najlepšie, čo by mohlo Trenčínu priniesť úspech,“ povedal tréner AS, ktorý na záver dodal: „Manažment určite príde so svojimi cieľmi, ale aj chalani a my tréneri musíme mať svoje vízie...“

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak