Aktuality - archiv 13.6.2010

V utorok štartuje príprava na nový ročník

Potvrdené je zatiaľ kvarteto prípravných zápasov proti Třincu, Senici, Nitre a Zlínu.

Iba niečo viac ako dva týždne zostala kabína prvého tímu AS Trenčín prázdna. Už v utorok ráno sa všetko vráti do zabehaných koľají, keďže po dovolenkách štartuje príprava na nový ročník. „Skončili sme 29. mája zápasom v Liptovskom Mikuláši a spoločnou večerou. Opäť začíname 15. júna,“ potvrdil tréner Adrián Guľa.

Stále mladý kormidelník vstupuje do svojej druhej trénerskej sezóny. Aj z tohto dôvodu stále poctivo pracuje na zvýšení svojho vzdelania. Polovicu dovolenkového obdobia venoval prvému cyklu štúdia „profilicencie“ FIFA v Olomouci. „Musím povedať, že sa tam zišla skutočne vynikajúca partia. Nielen samotné štúdium, ale aj stretnutia s Tomášom Bernadym, Jiřím Nemcom alebo Tomášom Galáskom ma môžu obohatiť,“ prezradil mená niektorých „spolužiakov“ lodivod AS.

Nasledovala krátka dovolenka, ale už aj počas nej myseľ šéfa realizačného tímu zabiehala k nasledujúcim mesiacom. „Snažil som sa nabrať sily pred štartom novej sezóny. S rodinou sme zostali na Slovensku. Hlavne, že sme boli spolu. K tomu žiadnu exotiku nepotrebujeme,“ vysvetlil Guľa miesto dovolenkovej destinácie a doplnil: „Napriek tomu, že som sa snažil vypnúť, večer som si dával dokopy potrebné veci. Chceme totiž predostrieť chalanom zmysluplnú prípravu a nie len tak hádzať niečo z brucha. Navyše, stále sa ozývali tímy, ktoré chceli s nami hrať v rámci prípravy.“

AS má dnes potvrdené štyri prípravné zápasy. „Vypadla nám Banská Bystrica, ale určite niečo ešte zoženieme. K súčasnému kvartetu prípravákov minimálne jeden pribudne. Generálka pred prvým kolom nás čaká so Zlínom. Narazíme aj na Třinec, Senicu a Nitru. Spomenutú Banskú Bystricu možno nahradí Ružomberok,“ prezradil Guľa.

Podoba kádra sa zatiaľ neriešila. Prestupové obdobie sa totiž ešte ani nezačalo a všetky špekulácie sú predčasné. „Vieme komu nebola predĺžená opcia (Straka, Knapp). Ostatní chalani majú zmluvy minimálne do 30. júna. Všetci sa teda budú hlásiť na tréningu. Postupne začneme selektovať a vyberať to najlepšie, čo by mohlo Trenčínu priniesť úspech,“ povedal tréner AS, ktorý na záver dodal: „Manažment určite príde so svojimi cieľmi, ale aj chalani a my tréneri musíme mať svoje vízie...“

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
8:1 Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.2.2020

ASTV | Asistent trénera Höger pred zápasom proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša rozhovor s asistentom trénera Richardom Högerom pred...

A-tím 20.2.2020

Kadák | V prvom rade som musel začať inak myslieť

Čerstvo devätnásťročný stredopoliar Jakub Kadák si v zápase proti Michalovciam otvoril...

ASTV 20.2.2020

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#42)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Fanúšikovia 19.2.2020

Fanúšikovia | Na Tehelné pole za euro, vstupenka platná aj na Sereď

Futbalový klub AS Trenčín vďaka podpore jedného z našich dlhodobých...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak