Zápasy - archiv 14.6.2010

Už vo štvrtok hrajú o svoje „fleky“, odkázal Guľa

Príprava začala bez Davida Depetrisa, Jorgeho Salinasa a dorastencov hrajúcich proti Sparte Praha.

Bez Davida Depetrisa a Jorgeho Salinasa začala príprava AS Trenčín na nový ročník I. ligy. Počas nasledujúcich štyroch týždňov je na programe šesť prípravných zápasov. Zverenci trénera Adriána Guľu sa stretnú aj s 1. FC Slovácko, Nitrou a Senicou. „Kvalita súperov je na úrovni. Okrem prvoligistov tam máme tretí tím druhej českej ligy Zlín a Třinec. Nastúpime aj proti Novákom. V tomto prípade nás čaká hra do plnej obrany. Chceme, aby si to chlapci trochu pripomenuli. Pred týmto stretnutím absolvujeme klasický tréning. Uvidíme, ako sa chalani s tým vysporiadajú. Máme voľno ešte na jeden zápas, ale myslím si, že ho nevyužijeme,“ povedal na úvod tréner Guľa.

Na prvom tréningu chýbali dorastenci, ktorých v stredu čaká prestížny súboj s českým dorasteneckým šampiónom Spartou Praha. O deň neskôr sa budú hlásiť aj spomenutí Depetris a Salinas. Naopak, trénerskému triumvirátu Guľa – Zimen – Hodál boli k dispozícii viaceré nové mená. Na tréningu sa objavili brankár Martin Hužovič, z Liptovského Mikuláša sa vrátil skúsiť šťastie Marek Daňovský, z Trenčianskych Stankoviec Miroslav Královič a zo Žiliny prišiel na skúšku Ivan Belko. Z dorastu prídu okrem už etablovaných členov kádra aj Adam Morong, Róbert Mazáň a Patrik Mišák.

„Brankár Hužovič prešiel všetkými tímami Nitry. Tento klub je známy kvalitnou brankárskou školou. Naposledy chytal v Senci, ktorý postúpil do I. ligy. Má 21 rokov a 190 cm. Môže byť pre nás skutočne zaujímavým brankárom. Belko má rovnako 21 rokov. Je to ľavonohý hráč hrajúci na všetkých postoch na ľavej strane. Po žilinskom doraste nastupoval za rezervu MŠK. Verím, že nášmu tímu môže niečo dať,“ komentoval Guľa.

Trenčínu udrží kostru mužstva pokope. „Nebudeme stavať nový tím a to je našou výhodou. Chalani vedia, čo môžeme od seba očakávať.“ Mesiac trvajúca príprava síce neprinesie zásadné zmeny, ale podľa slov šéfa realizačného tímu vyššiu náročnosť. „Chceme posúvať chalanov vyššie. Možno v úvode zvýšime objemy. Bude aj viac práce na rýchlostno-vytrvalostné veciach,“ tvrdí trenčiansky kormidelník.

Hoci mužstvo veľmi dobre pozná, všetci hráči začínajú nový ročník na jednej štartovej línii. „Nechcem tu nikoho škatuľkovať. Je tu nový začiatok, nová výzva a nový priestor pre chalanov ukázať sa. Musia potvrdiť túžbu hrať za Trenčín. V uplynulej sezóne sme vytiahli hráčov priamo z tribúny do základnej zostavy, ale taktiež putovali priamo z ihriska na tribúnu. S týmto nemáme problém. Kto si to zaslúži, bude hrať za AS. Ostatní to budú mať ťažšie,“ naznačil svoju filozofiu Guľa. Následne povedal, že každý jeden zo zápasov je pre hráčov generálkou na ligu. „Už vo štvrtok hrajú o svoje fleky a musia nás presvedčiť. Od začiatku treba ísť naplno.“

Program prípravných zápasov:
17. júna: 1. FC Slovácko – AS Trenčín (17.00)
19. júna: FC Nitra – AS Trenčín (10.30)
26. júna: FK Senica – AS Trenčín (11.00)
30. júna: FK Fotbal Třinec – AS Trenčín (16.00)
7. júla: MFK Nováky – AS Trenčín (17.00)
10. júla: FC Tescoma Zlín – AS Trenčín (17.00)

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
8:1 Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.2.2020

ASTV | Asistent trénera Höger pred zápasom proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša rozhovor s asistentom trénera Richardom Högerom pred...

A-tím 20.2.2020

Kadák | V prvom rade som musel začať inak myslieť

Čerstvo devätnásťročný stredopoliar Jakub Kadák si v zápase proti Michalovciam otvoril...

ASTV 20.2.2020

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#42)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Fanúšikovia 19.2.2020

Fanúšikovia | Na Tehelné pole za euro, vstupenka platná aj na Sereď

Futbalový klub AS Trenčín vďaka podpore jedného z našich dlhodobých...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak