A-tím 9.2.2024

A-tím | Ďalší mládežník s prvou zmluvou v AS Trenčín

Talentovaný mládežník Adrián Fiala podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu s AS Trenčín. Prvé futbalové kroky stále len osemnásťročného záložníka odštartovali na juhu Slovenska v OTJ Palárikovo. „Pocity sú super, som veľmi rád, že sa mi podarilo podpísať svoj prvý kontrakt práve tu, s tým cieľom som sem prichádzal,“ povedal po podpise zmluvy Fiala.

Adrián prestúpil do trenčianskej This is my sen Academy v lete 2020 z FC Nitra. Jeho efektivita aj napriek pozícií záložníka patrí k najlepším v našej mládeži. V sezóne 2021/2022 zúročil svoje gólové príležitosti a desiatimi vsietenými gólmi prispel k zisku majstrovského titulu našej U17. V aktuálnej sezóne má na dosah rovnaký ciel a to zisk titulu s tímom do devätnásť rokov, ktorá prečkala zimu na prvej priečke: „Mojim cieľom je aktuálne vyhrať ligu s 19-stkou a opäť si zahrať mládežnícku Ligu majstrov,“ povedal Fiala. Ten túto prestížnu súťaž okúsil už ako sedemnásťročný, keď mal možnosť zasiahnuť do play-off zápasov Ligy majstrov proti aténskemu Panathinaikos FC. Osemnásťročný Fiala však netúži len po zisku prestíže v “devätnástke“, jeho cieľom je odohrať svoje prvé minúty aj v najvyššej slovenskej mužskej súťaži.

Mladý nádejný záložník sa pred rokom predstavil aj v zápasoch zimnej prípravy. Jeho debut proti FK Rača bol ošperkovaný premiérovým gólom za A-tím. „Oproti mládežníckemu futbalu je to skok. Futbal je rýchlejší a po fyzickej stránke súbojovejší. Dá sa to však zvládať, ale treba naďalej pracovať,“ povedal Fiala. Talentovaný mladík rovnako ako jeho spoluhráči Lukáš Mikulaj a Tadeáš Hájovský prešiel cez krídla našej úspešnej akadémie až do mužského futbalu. „V kabíne sa cítim veľmi dobre, myslím si, že ma prijala v poriadku, je to aj kvôli mojim rovesníkom z 19-stky, s ktorými už máme niečo odkopané,“ dodal Adrián.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Štadión Sihoť
Prípravný, 17.2.2024
AS Trenčín - SFC Opava
15:00
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.2.2024

Bariš | Potrebujeme zvíťaziť a zvládnuť toto stretnutie

Náš tím spod Čákovho hradu čaká už tento víkend predposledné kolo základnej časti...

A-tím 22.2.2024

A-tím | Hollý prestupuje do FK Jablonec

Dominik Hollý si v Trenčíne prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami This is my sen Academy. Rodák...

Marketing 22.2.2024

Klub | Zorganizujte si svoje súkromné a firemné akcie na štadióne Sihoť

AS Trenčín otvoril v úvode aktuálnej sezóny nové priestory Východnej...

ASTV 19.2.2024

Akadémia | Straková futbalistkou roka 2023 do sedemnásť rokov

V prvej polovici februára sa uskutočnil slávnostný galavečer Gala Grassroots...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus