A-tím 6.10.2020

A-tím | Dorastenci Tučný a Kohút s viacročnými zmluvami

AS Trenčín podpísal viacročné kontrakty s dvojicou mládežníckych reprezentantov Adamom Tučným a Simeonom Kohútom. Obaja sa posúvajú vyššie z našej mládežníckej akadémie a postupne sa stávajú pevnou súčasťou prvého mužstva.

„Som nesmierne rad, že prišla takáto šanca. Budem sa snažiť urobiť všetko, aby som sa stal pevnou súčasťou kádra. Som rád, že sa mi celkom rýchlo podarilo zapadnúť do tímu. Veľmi si to vážim. Dostal som šancu učiť sa od skúsenejších,“ povedal Tučný, ktorý má na svojom konte už dva ligové štarty.

„Prvú profesionálnu zmluvu beriem ako odmenu za moju pracovitosť na ihrisku a mimo neho. Verím, že dôveru splatím svojimi výkonmi. Dnes mám pred sebou jediný cieľ. Dostať sa do základnej zostavy prvého tímu,“ povedal Kohút.

Osemnásťročný krídelník Tučný začínal s futbalom v Dunajskej Strede odkiaľ prestúpil do Slovana Bratislava. V lete minulého roka sa rozhodol prejsť do dorastu pod Čákovým hradom. Po veľmi krátkom čase sa posunul do tréningového procesu prvého tímu.

Taktiež osemnásťročný ľavý obranca Kohút po prvých krokoch v Družstevníku Dlhé nad Cirochou zamieril do Sniny. Pol roka strávil v Michalovciach a rok v Žiline. Pred dvoma rokmi vymenil Žilinu za Trenčín. Hoci ho zranenia pribrzdili, presvedčil o svojom talente a podpísal s klubom svoj prvý profesionálny kontrakt.

„Simeon (Kohút) má skvelý center a strelu ľavou nohou. Je to ofenzívny typ krajného obrancu a má dobré čítanie hry. Napriek zraneniam je však dobre nastavený. Adam (Tučný) je taktiež ľavák, ktorých veľa nie je. Je to rýchly, ťahový hráč s kvalitným zakončením. Silnou stránkou je jeho hra jedna na jedna. Obaja sa správajú skutočne profesionálne aj mimo ihriska,“ zhodnotil dvojicu nových tvári v kabíne prvého mužstva športový riaditeľ This is my sen Academy Marek Dobiáš.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 11. kolo, 24.10.2020
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
1:1 Žilina
Fortuna liga, 10. kolo, 17.10.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.10.2020

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 18.10.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak