A-tím 17.11.2023

A-tím | Samuel Bagín s novým kontraktom

Ďalším hráčom, ktorý sa rozhodol spojiť svoju budúcnosť s AS Trenčín, sa stal Samuel Bagín. Odchovanec našej This is my sen Academy podpísal nový 3 a pol ročný kontrakt. Stále len devätnásťročný obranca by mal tvoriť torzo nášho mladého tímu.

Rodák z Ilavy bol kapitánom majstrovskej devätnástky, ktorá sa predstavila aj v mládežníckej lige majstrov. Z účasti v nej ho vyradilo zranenie kolena. V jarnej časti sezóny 2022/2023 však dostal šancu v A-tíme. Touto ponúknutou príležitosťou naložil tým najlepším možným spôsobom. Do konca jari si pripísal trinásť ligových štartov, v ktorých strelil dva góly. Doteraz nazbieral dvadsať zápasov v našej najvyššej súťaži, ku ktorým pridal aj 4 pohárové. Bagín je zároveň dlhodobo mládežníckym reprezentantom Slovenska a zúčastnil sa aj majstrovstiev sveta do 20 rokov v Argentíne.

"Samo je jedným z top prospektov nášho klubu a už dnes patrí k dôležitým prvkom prvého mužstva napriek jeho mladému veku. Ak bude pokračovať v tvrdej práci a rozvoji jeho potenciálu ako doteraz, tak jeho rola bude časom určite ešte výraznejšia. Úprimne sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť na dlhodobej spolupráci. Nová 3,5-ročná zmluva prinesie Samovi potrebný kľud a čistú hlavu, ktoré sú extrémne dôležité pre hráča jeho veku na ďalší výkonnostný posun. Ako klub sme týmto krokom zároveň jednoznačne deklarovali našu vieru v jeho schopnosti a potenciál rásť ako osobnosť či hráč. Som si istý, že Samo bude ďalším z odchovancov našej akadémie, ktorý zanechá v Trenčíne výraznú stopu a bude príkladom pre jeho nasledovníkov," komentoval športový riaditeľ klubu Andrej Žáčik.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 30.11.2023

Akadémia | Gatorade hráčom mesiaca Šimon Huboňa

Gatorade hráčom mesiaca mládežníckej akadémie AS Trenčín sa stal Šimon Huboňa z tímu do...

ASTV 29.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FK Pohronie

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FK Pohronie.

ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco