A-tím 14.5.2024

A-tím | V dorasteneckom tíme tvrdo pracoval, dnes má na svojom konte prvý ligový gól

Menej známou tvárou v kabíne prvého mužstva AS Trenčín je ghanský útočník Bright Donkor. Devätnásťročný zakončovateľ má na svojom konte najmä štarty v drese „devätnástky“, ktorej už len pomyslený pol krok chýba k zisku majstrovského titulu. Naskočil však už aj do ligového kolotoča. V šiestich štartoch zaznamenal jeden gól. Presadil sa v zápase proti Košiciam.

S futbalom síce začal v mladom veku, no dlho dostávala prednosť škola. „Bol som zameraný na vzdelávanie, ale postupom času sa menili moje priority. Viem, že učenie je veľmi dôležité. Ak však chcete dosiahnuť v Ghane kvalitné vzdelanie, môže to byť dosť nákladné. Nie je to jednoduché. Futbal vám dáva príležitosť presadiť sa vďaka talentu. Preto som stavil všetko na hráčsku kariéru. Dúfam, že sa som sa dobre rozhodol,“ povedal na úvod o sebe Donkor.

Ešte ako tínedžer si vyskúšal súťaž dospelých v materskej krajine, ale veľmi skoro zamieril do Európy za novými výzvami. Pod Čákov hrad prišiel cez zastávku v Belgicku. „Nebolo to tam jednoduché. Mojou druhou šancou bol Trenčín. Máme spoločného manažéra s Emekom a ten ma posunul sem. Poznal prostredie. AS mi odporučil ako skvelé miesto pre štart profesionálnej kariéry. Dnes musím povedať, že som veľmi šťastný, ako som sa rozhodol. Trenčín charakterizuje kvalitná práca s mladými hráčmi, čo je pre mňa dôležité.“

Mladý Afričan robil prvé kroky v tréningovom procese klubovej akadémie a bol trpezlivý. „Všade kam prídete, musíte pracovať na sto percent. Nie je dôležité, či ide o mládežnícky tím alebo mužov. Veľmi mi prospela atmosféra v kabíne devätnástky. Chalani ma prijali veľmi dobre a ja som sa snažil odovzdať im maximum,“ povedal Donkor, ktorý si už počas najbližšieho víkendu môže vybojovať dorastenecké zlato.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa