Mládež 13.5.2024

Akadémia | Šestnástka s piatimi gólmi, remíza dievčat a žiakov

Mládežnícke súťaže dorastencov a žiakov pokračovali v uplynulom týždni ďalšími jarnými kolami. Hrali aj dievčenské tímy.

Dorastenecké tímy sa v doposiaľ poslednom odohratom kole predstavili proti tímu z metropoly východu. Úspešná však bola len najmladšia U16, ktorá svojho súpera vyzvala na domácej pôde. Najstaršia U19 vycestovala k súperovi, odkiaľ napokon odišla bodovo naprázdno. Už v 10. minúte sme sa dostali do vedenia zásluhou Lukáša Mikulaja, no domáce Košice zareagovali na inkasovaný gól najlepšie ako vedeli, keď vyrovnali na 1:1. Domáci tím sa následne dostal do vedenia v 61. minúte. Aj napriek prehre má naša "devätnástka" na dosah ďalší majstrovský titul. U17 zaznamenala po dvoch výhrach v rade prehru, keď sa jej nepodarilo vsietiť ani jeden gól. V zápasoch s Košicami bola úspešná len najmladšia "šestnástka". Tá svojho súpera zdolala vysoko 5:1. Už v 15. minúte sa dostala do vedenia gólom Timoteja Gavendu. Hosťujúci tím stav zápasu vyrovnal, no naša U16 nepoľavila a v priebehu desiatich minút vsietila štyri góly.

"Trinástka" a "dvanástka" vyzvala na domácej pôde tím z hlavného mesta. Staršia "trinástka" viedla už koncom 49. minúty dvojgólovým rozdielom. Napokon sa však dvakrát presadil hosťujúci Slovan Bratislava, ktorý vyrovnal na 2:2. "Dvanástka" odišla zo zápasu bodovo naprázdno, keď inkasovala až pätnásť gólov.

Dievčenské tímy sa predstavili na domácej pôde, no jediný bod si uchmatla len mladšia WU15. Tá vyzvala na domácom trávniku Spartak Myjava. Do vedenia sme sa dostali už v 11. minúte gólom Vivien Šimkovej. Tá sa v zápase presadila rovno dvakrát. K jej zásahom sa pridala ešte Sofia Chalaňová, no ani jej gól nestačil na výhru a napokon sme sa s Myjavou rozišli zmierne po remíze 3:3. Staršia WU19 napokon podľahla svojim súperkám 0:2.

A-tím | Pavek ďalším odchovancom s profesionálnym kontraktom

Ďalším odchovancom This is my sen Academy s prvým kontraktom v AS Trenčín sa...

Fanúšikovia 26.7.2024

Fanúšikovia | Vstupenky na úvodný zápas v Trnave k dispozícii pred vstupom na štadión

Klub AS Trenčín vám prináša informácie o vstupenkách...