A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených gólových príležitostí, boli sme strelecky aktívnejší a jednoznačne futbalovejším mužstvom. Na to sa však nielen v situácii, keď nám ide o miestenku v hornej šestke, nehrá.

„Odohrali sme dobrý zápas a zaslúžili sme si viac. Nepremenili sme však naše gólové príležitosti,“ povedal len dvadsaťročný brankár Menno Bergsen, ktorý je v úvode jari brankárskou jednotkou trénera Norberta Hrnčára.

„Nehrali sme zle. Dokázali sme veľmi účinne oslabiť tlak zo strany domáceho mužstva. Nedokázali sme však skórovať. Hrali sme veľmi futbalovo a aktívne. V takomto zápase príde logicky k stratám, ale aj takéto situácie sme vyriešili. Inkasovali sme naopak po situáciách, kedy sme góly dostať nemuseli.“

Odchovanec vysoko hodnotenej akadémie Sparty Rotterdam nemal svoj podiel na góloch. Naopak, minimálne v dvoch prípadoch skvele zasiahol pri šanciach „belasých“. „Prvému gólu sa vďaka teču dalo iba ťažko zabrániť. Pri druhom som bol v dobrej pozícii, ale súper to trafil. Nechali sme mu veľa miesta. Ako brankár však chcem chytiť každú strelu a s našim trénerom rozoberieme, čo som mohol urobiť lepšie,“ vrátil sa k obom situáciám Bergsen a pokračoval: „Hoci som niečo chytil, vôbec nie som spokojný. Prehrali sme a to je to dôležité.“

Mladý holandský brankár verí, že štvrťfinále Slovnaft Cupu hrané na žilinskom štadióne bude z pohľadu výsledku celkom iné. „Ukázali sme svoju kvalitu. Proti veľmi kvalitnému súperovi sme predviedli dobrú hru a preto nie sme bez šance v našom ďalšom zápase. Verím, že uspejeme,“ dodal pred budúcotýždňovým Slovenským pohárom Bergsen.

Autor: astn, foto: tasr
Rozpis zápasov
17:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 25. kolo, 4.4.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 29.3.2020

Archív | Prvé video v histórii ASTV je z Wiganu

V závere roka 2011 vznikla klubová televízia - ASTV. Odvtedy získala už viac ako päť tisíc...

Fanúšikovia 28.3.2020

eSports | Vyhraj turnaj FIFA20 a staň sa členom esportového tímu AS Trenčín

AS Trenčín eSports a futbalový klub AS Trenčín pripravili pre...

ASTV 25.3.2020

TiMS | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

Fanúšikovia 24.3.2020

Komunita AS Trenčín | Spolu to zvládneme

Futbalový klub AS Trenčín dlhodobo spája inštitúcie, firmy a obchodné spoločnosti za účelom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak