ASTV 5.5.2017

Doposiaľ najlepší This is my sen pre Ferencváros

Maďarský Ferencváros Budapešť sa stal víťazom tretieho ročníka turnaja „This is my sen“ (TiMS) určeného pre hráčov kategórie do jedenásť rokov. Tohtoročný TiMS priniesol najlepšie obsadenie vo svojej krátkej histórii. Štadión na Sihoti privítal šestnásť tímov zo siedmich krajín. Najväčšími lákadlami boli anglický West Ham United a španielska Valencia CF, ale aj Slavia Praha, Wisla Krakov, Zaglebie Lubin alebo už spomenutý Ferencváros. Zápolenie najstarších prípraviek na štadióne na Sihoti sa napriek svojej krátkej histórii stalo najlepšie obsadeným turnajom pre mladých futbalistov do jedenásť rokov nielen na Slovensku.

Budapeštiansky Ferencváros štartoval na všetkých doterajších ročníkoch turnaja a po štvrtom a šiestom mieste sa dočkal víťazstva. Hoci nestačil na celkovo druhú Valenciu a tretie Slovácko, v konečnom hodnotení mal o tri body viac ako španielsky tím a o štyri viac než zástupca českej futbalovej školy.

„Na úvod musím povedať, že trenčiansky klub zorganizoval veľmi dobrý turnaj. Veľmi sa nám tu páčilo. Dva dni plné futbalu sme si skutočne užili,“ povedal tréner víťazného mužstva Péter Balász a dodal: „Máme za sebou viacero zaujímavých európskych turnajov. Preto môžeme povedať, že This is my sen má od začiatku skutočne výbornú úroveň. Bolo skvelé zahrať si proti West Ham United a Valencii.“

Futbalová akadémia „Cantera“ z tretieho najväčšieho španielskeho mesta mala skvelý záver turnaja. Na druhú priečku sa prepracovala piatimi nedeľňajšími triumfami v rade. Dá sa povedať, že o celkový triumf prišli prehrami proti českým tímom Slavii Praha a Zbrojovke Brno. Ak by „mladé netopiere“ jeden z týchto dvoch zápasov zvládli, držali by trofej nad hlavou mladí španielski futbalisti, ktorí chcú ísť v stopách Isca, Jordiho Albu, Davida Silvu alebo Gaizku Mendietu.

„Bol to skvelý turnaj. Nikdy sme nehrali na turnaji, ktorý sa hral ako ligová súťaž. Bolo skvelé, že každý tím sa stretol s každým súperom,“ povedal tréner Valencie Alfredo Ramos a pokračoval: „Doposiaľ sme hrali na turnajoch, kde tímy rozdelili do základných skupín a potom nasledovalo play-off. Bolo dobre, že sme nemuseli myslieť na to, či postúpime, alebo vypadneme vďaka jednému nepodarenému stretnutiu. Oveľa viac sme si to užili. Mohli sme sa sústrediť najmä na hru.“

Rovnako tretie Slovácko si v prvom rade pochvaľovalo systém, ktorým sa hral TiMS po tretí raz v rade. „Bolo to ideálne. Spoznali sme ďalšie futbalové kultúry. Je skvelé, že hrá každý proti každému. Konečný výsledok tak nie je založený na náhode a šťastí pri žrebe už v základnej skupine. Veľmi sa nám v Trenčíne páčilo. Odohrali sme veľa kvalitných zápasov a obstáli nielen výsledkovo, ale aj herne,“ skonštatoval Ondřej Gazdoš.

Akadémiu West Ham United delila pred rokom od cennej trofeje len jedna priečka. Tentoraz skončila hneď za medailovými pozíciami na štvrtom mieste. Futbalová škola, ktorou prešli Bobby Moore, Michael Carrick, Rio Ferdinand, Frank Lampard, Joe Cole, Jermain Defoe alebo Glen Johnson zdolala síce druhé aj tretie mužstvo, no stratila body v ďalších súbojoch, čo len dokazuje vyrovnanosť tohtoročnej edície TiMS.

Víťazmi prvých dvoch ročníkov turnaja sa stali slovenskí zástupcovia. Premiérový TiMS vyhral AS Trenčín v spoločnosti Ajaxu Amsterdam. Minulý rok sa radovali chlapci zo Slovana Bratislava. Ferencváros tak je prvým zahraničným menom na víťaznej trofeji.

Chlapci z AS Trenčín sa aj tento rok držali. Šiesta priečka a predvedená hra bieleho tímu potešili. Mohli byť aj vyššie, ale akoby im v závere došli sily. V posledných štyroch súbojoch získali totiž len jeden bod. Červené mužstvo skončilo na štrnástej priečke, ale vo viacerých súbojoch ukázalo taktiež svoje prednosti a potenciál. Tím doplnený o mladších chlapcov sa rozhodne nestratil.

„Pri porovnaní s predchádzajúcimi dvoma ročníkmi turnaja môžeme povedať, že sme sa posunuli v kvalite zápasov a rovnako v organizácii. This is my sen výrazne napreduje. Som šťastný, že to opäť dopadlo dobre. V našom regióne nie je turnaj podobných rozmerov. Náš formát je už len bonusom,“ povedal šéftréner prípraviek AS Trenčín Miroslav Karas a dodal: „Rodičia a ďalší fanúšikovia vytvorili skvelú atmosféru. S Valenciou ich prišlo dokonca viac ako sme čakali. Turnaj bol naozaj multikultúrny. Bolo to pestré, no všetci sa správali veľmi korektne. Pre nás mimoriadne povzbudzujúce do ďalšej práce. Naši chlapci sa stretli s kvalitnými súpermi. Radi by sme, aby naši chlapci boli aj v budúcnosti schopní porovnávať sa s najlepšími tímami v Európe. Preto je pre nás táto konfrontácia dôležitá. Chceme, aby chlapci mali svoj sen a išli za ním. Aby takéto zápasy odohrali aj v mužskej kategórii...“

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

ASTV 8.5.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

A-tím 8.5.2021

FL | Po gólovej prestrelke prehra na trávniku MŠK Žilina

Tím vedený Jurajom Ančicom prehral v zápase 8. kola nadstavby Fortuna ligy na...

ASTV 7.5.2021

Ramón | Musíme hrať ako minulý týždeň

V ôsmom fortunaligovom kole skupiny o titul sa naši hráči predstavia v im dobre známom prostredí na...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa