Aktuálne 16.4.2021

Fortuna liga | Exkluzívne vysielacie práva získala na tri sezóny skupina Markíza

Fortuna liga má nového strategického partnera na mediálnom trhu. Exkluzívne vysielacie práva na najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž získala na nasledujúce tri sezóny skupina Markíza.

„Uzavretie strategického partnerstva so skupinou Markíza je skvelou správou pre všetkých fanúšikov slovenského klubového futbalu. Veľmi sa tešíme na našu ďalšiu spoluprácu. Záujem o slovenský futbal bol eminentný. Zmenou hracieho modelu, ale aj ďalšími krokmi, sme sa spoločne s klubmi vydali na správnu cestu a spolupráca s renomovaným partnerom je toho potvrdením," povedal prezident riadiaceho orgánu súťaže Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Skupina Markíza so svojou streamovacou službou VOYO sa od začiatku novej sezóny stane domovom slovenského klubového futbalu. Všetkých 192 zápasov v sezóne nájdu fanúšikovia práve na tejto platforme. Navyše, dva vybrané zápasy ponúknu televízia DAJTO prémiové športové stanice Nova Sport.

Všetky televízne priame prenosy budú vysielané vo vyššom štandarde s využitím minimálne deviatich kamier. Budú obohatené o sprievodné štúdiá, rozhovory a analýzy.

„Sme radi, že máme príležitosť prispieť k rozvoju slovenského klubového futbalu vysielaním exkluzívnych priamych prenosov a rozsiahlym redakčným pokrytím. Zároveň ide o ďalšie výrazné zatraktívnenie programovej ponuky našej streamovacej služby VOYO, televízie DAJTO, ako aj prémiových športových staníc Nova Sport,“ povedalgenerálny riaditeľ skupiny Markíza Matthias Settele.

„Ide o rekordné partnerstvo z pohľadu televíznych práv Fortuna ligy na území Slovenska a my si veľa sľubujeme od atraktívnej spolupráce s inovatívnou platformou VOYO. Budeme tak mať možnosť obsiahnuť skutočne široké publikum a posilniť neustále stúpajúci záujem o Fortuna ligu nielen na Slovensku, ale aj v Česku,“ doplnil výkonný riaditeľ ÚLK Marketing Michal Mertinyák,.

Skupina Markíza bude zároveň podporovať kluby Fortuna ligy a aktivity Únie ligových klubov, zároveň na VOYO prinesie pravidelný magazín, spravodajský portál TVnoviny.sk ponúkne futbalovú talkshow.

Autor: úlk, astn
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

ASTV 8.5.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MŠK Žilina...

A-tím 8.5.2021

FL | Po gólovej prestrelke prehra na trávniku MŠK Žilina

Tím vedený Jurajom Ančicom prehral v zápase 8. kola nadstavby Fortuna ligy na...

ASTV 7.5.2021

Ramón | Musíme hrať ako minulý týždeň

V ôsmom fortunaligovom kole skupiny o titul sa naši hráči predstavia v im dobre známom prostredí na...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok  kappa