A-tím 3.2.2022

Fortuna liga | V nedeľu ďalší ročník e-Fortuna liga Challenge, v našom drese Michal Kukučka

Fortuna liga prináša všetkým fanúšikom ešportu tretí ročník obľúbeného turnaja e-Fortuna liga Challenge. V hre FIFA 22 si to rozdá tucet zástupcov dvanástich tímov našej najvyššej súťaže. Hrať sa bude už nadchádzajúcu nedeľu a AS Trenčín bude reprezentovať Michal Kukučka.

Víťazmi predchádzajúcich dvoch ročníkov sa stali ružomberský Dalibor Takáč a dunajskostredský Sidney Friede. Z dvojice hrajúcich vo farbách nášho klubu bol úspešnejší Achraf El Mahdioui, ktorý sa pred dvoma rokmi dostal až do súboja o tretie miesto, avšak neuspel. Jakub Kadák v minulom ročníku prehral oba zápasy v základnej skupine a do ďalších bojov nepostúpil.

„Mojim cieľom je dostať sa zo skupiny. Potom sa uvidí, ako to pôjde ďalej. Nedávam si však prehnané ciele. Hre na playstation nevenujem až toľko času. Určite nemám gamepad v rukách každý deň. Viem ale, že táto akcia má aj charitatívny rozmer. Preto by som bol rád, ak by som mohol aj takto prispieť k dobrej veci. Ešte som však nerozmýšľal nad tým, kam by som výhru poslal. Najskôr treba vyhrať,“ povedal Michal Kukučka.

Celý turnaj budú moderovať Andrej Zvolenský a Maroš Červenka. Exkluzívnym hosťom bude priamo v štúdiu Timotej „Cristy“ Starinský, ktorý sa v minulom roku stal historicky prvým víťazom e-Fortuna ligy. Turnaj môžete sledovať na streame cez Twitch a na facebookovom profile Fortuna ligy. Zápasový program štartuje o 15.00 h. Finále je na programe približne o 19.30 h.

e-Fortuna liga Challenge má predovšetkým pobaviť, no hlavným cieľom je pomoc. Víťaz turnaja si totiž odnesie prémiu vo výške 1000 eur, ktorú následne venuje na dobrú vec. Dalibor Takáč pomohol Centru sociálnych služieb Trojlístku v Ružomberku a Sidney Friede sa zas rozhodol venovať prémiu neziskovej organizácii Carissimi.

SYSTÉM TURNAJA E-FORTUNA LIGA CHALLENGE

Hrať sa bude na konzolách Sony Playstation 4 alebo 5. Každý hráč si vyberie svoj obľúbený svetový tím, za ktorého odohrá celý turnaj. Na úvod sú naplánované základné skupiny po troch hráčoch. Do vyraďovacích bojov postupujú ďalej len víťazi. Hrá sa v režime „kick-off overal 90“ vždy na jeden víťazný zápas.

PROGRAM? ZÁPASOV | C-SKUPINA (16.55 – 17.40 h)
16.55 h | Adrián Kaprálik (Žilina) - Samuel Šefčík (Ružomberok)
17.10 h | Michal Kukučka (Trenčín) - Adrián Kaprálik (Žilina)
17.25 h | Samuel Šefčík (Ružomberok) - Michal Kukučka (Trenčín)

Autor: astn
Rozpis zápasov
3:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
14:00 Štadión Sihoť
Prípravný, 3.2.2023
AS Trenčín - ŠTK 1914 Šamorín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 31.1.2023

Tvárou v tvár | Vedenie klubu predstúpi pred fanúšikov 8. februára o 18.00 h

AS Trenčín prináša po dlhej odmlke ďalší diskusný večer v...

Aktuálne 31.1.2023

A-tím | Witan odchádza do Persija Jakarta

Krídelník Witan Sulaeman prestupuje do tímu lídra indonézskej ligy Persija Jakarta. Mladý...

Fotogalérie 30.1.2023

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FK Rača

Fotogaléria Petra Kapustu z prípravného zápasu proti FK Rača (3:0).

Fotogalérie 30.1.2023

Fotogaléria | Prípravný zápas proti MFK Vyškov

Fotogaléria Petra Kapustu z prípravného zápasu proti MFK Vyškov (0:0).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport