A-tím 3.2.2022

Fortuna liga | V nedeľu ďalší ročník e-Fortuna liga Challenge, v našom drese Michal Kukučka

Fortuna liga prináša všetkým fanúšikom ešportu tretí ročník obľúbeného turnaja e-Fortuna liga Challenge. V hre FIFA 22 si to rozdá tucet zástupcov dvanástich tímov našej najvyššej súťaže. Hrať sa bude už nadchádzajúcu nedeľu a AS Trenčín bude reprezentovať Michal Kukučka.

Víťazmi predchádzajúcich dvoch ročníkov sa stali ružomberský Dalibor Takáč a dunajskostredský Sidney Friede. Z dvojice hrajúcich vo farbách nášho klubu bol úspešnejší Achraf El Mahdioui, ktorý sa pred dvoma rokmi dostal až do súboja o tretie miesto, avšak neuspel. Jakub Kadák v minulom ročníku prehral oba zápasy v základnej skupine a do ďalších bojov nepostúpil.

„Mojim cieľom je dostať sa zo skupiny. Potom sa uvidí, ako to pôjde ďalej. Nedávam si však prehnané ciele. Hre na playstation nevenujem až toľko času. Určite nemám gamepad v rukách každý deň. Viem ale, že táto akcia má aj charitatívny rozmer. Preto by som bol rád, ak by som mohol aj takto prispieť k dobrej veci. Ešte som však nerozmýšľal nad tým, kam by som výhru poslal. Najskôr treba vyhrať,“ povedal Michal Kukučka.

Celý turnaj budú moderovať Andrej Zvolenský a Maroš Červenka. Exkluzívnym hosťom bude priamo v štúdiu Timotej „Cristy“ Starinský, ktorý sa v minulom roku stal historicky prvým víťazom e-Fortuna ligy. Turnaj môžete sledovať na streame cez Twitch a na facebookovom profile Fortuna ligy. Zápasový program štartuje o 15.00 h. Finále je na programe približne o 19.30 h.

e-Fortuna liga Challenge má predovšetkým pobaviť, no hlavným cieľom je pomoc. Víťaz turnaja si totiž odnesie prémiu vo výške 1000 eur, ktorú následne venuje na dobrú vec. Dalibor Takáč pomohol Centru sociálnych služieb Trojlístku v Ružomberku a Sidney Friede sa zas rozhodol venovať prémiu neziskovej organizácii Carissimi.

SYSTÉM TURNAJA E-FORTUNA LIGA CHALLENGE

Hrať sa bude na konzolách Sony Playstation 4 alebo 5. Každý hráč si vyberie svoj obľúbený svetový tím, za ktorého odohrá celý turnaj. Na úvod sú naplánované základné skupiny po troch hráčoch. Do vyraďovacích bojov postupujú ďalej len víťazi. Hrá sa v režime „kick-off overal 90“ vždy na jeden víťazný zápas.

PROGRAM? ZÁPASOV | C-SKUPINA (16.55 – 17.40 h)
16.55 h | Adrián Kaprálik (Žilina) - Samuel Šefčík (Ružomberok)
17.10 h | Michal Kukučka (Trenčín) - Adrián Kaprálik (Žilina)
17.25 h | Samuel Šefčík (Ružomberok) - Michal Kukučka (Trenčín)

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:1 Bánovce nad Bebravou
Prípravný, 10.7.2024
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
16:00 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 12.7.2024

Klub | ŠKF Sereď farmou AS Trenčín

Klub ŠKF Sereď bude v nasledujúcom ligovom ročníku pôsobiť ako farma AS Trenčín. Treťoligista bude mať na...

Fotogalérie 11.7.2024

Fotogaléria | Tretie stretnutie prípravy proti FC ViOn Zlaté Moravce

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce.

ASTV 11.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC ViOn Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti FC ViOn Zlaté...

A-tím 11.7.2024

A-tím | Gong odchádza spod Čákovho hradu

Hilary Gong opúšťa po roku AS Trenčín. Jeho kroky povedú do najvyššej poľskej Ekstraklasy, kde bude...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa