Mládež 18.3.2020

Individuálny tréningový program U 11

Súbor cvičení v rámci individuálnej prípravy

Ahojte chalani

Každý z nás chápe súčasnú situáciu. ktorá nás učí, že naše zdravie je priorita. Síce o tom stále počúvame, ale konkrétne nás to ako celú spoločnosť zasiahlo prvýkrát. Viem, že keď sa opäť stretneme, budeme si viac vážiť možnosti, ktoré máme. Vrátime sa silnejší a schopnejší. A preto, aby to tak bolo je okrem pevnej viery dôležité, aby sme preto niečo aj robili. Reči nepomôžu, treba činy. Som si istý, že všetci už toho leňošenia máte plné zuby. Myslím si, že nám nič nebráni, aby sme v tejto situácii využili možnosti individuálneho tréningu. Stále vám hovoríme, že treba doma zlepšovať to, čo vás učíme. Teraz prišiel čas, keď tento typ tréningu samého seba je nevyhnutný a dôležitý. Každý , ktorý tento čas využije na zlepšovanie, tak sa vráti lepší a silnejší. Je to na vás. Ležať doma pri počítači alebo zobrať loptu a trénovať. Samozrejme sám, lebo sa nemáme združovať. Je to na každom ako sa rozhodne a hlavne ako to bude robiť. Da sa pritom aj zabaviť, viem o čom hovorím, robil som to v mladosti často. Samozrejme hra chýba každému z nás, ale to príde , keď sa opäť stretneme. Teraz treba trénovať individuálne. A zabrať. 

Sú dve roviny, ktoré treba zlepšovať - prvá je technika, druhá pohybový rozvoj-

Technika - zober loptu a rob. Opakuj to, čo trénujeme, prípadne trénuj nové veci. Znova a znova, až to nebudeš vedieť dokonale.

Inšpirácia - https://www.youtube.com/watch?v=L8taGwfp2sU - pozri si a denne zlepšuj. Na ulici, na ihrisku, na dvore, na záhrade, všade sa dá. Podobných videí si vieš nájsť na nete kopu, treba to robiť znovu a znovu , až to nebudeš vedieť aj so zavretými očami.

Pohybový rozvoj - prvá vec je rýchlosť - rýchle nohy ako robíme denne, špeciálne v stredu, treba si to pripomenúť.

druhá vec je sila - opäť si spomente na stredu a cviky, ktoré robíme. Vybrať si 6 cvikov , každý robiť 3 série,  30 sek makať  a 30 sek oddych. Najlepšie každý druhý deň( alebo aspoň každý tretí ) Pre upresnenie pripájam zoznam cvikov - drepy s rukami za hlavou, výpady dozadu s rukami za hlavou, výpady dozadu s rukami nad hlavou a s úklonom na stranu, podpory ležmo na predlaktiach, kopy v podpore ležmo vysoko, kopy v podpore ležmo do boku, trojbodový podpor ležmo ( kľuk s jednou zdvihnutou nohou ), dvíhanie bedier, dvíhanie bedier s kľukom, parašutista s s rukami vzadu, predklonna jednej nohe v predpažení, priťahovanie k rebrinám ( alebo k niečomu inému)

A tretia vec je zvysovanie aerobneho potencialu - nie je to v tomto veku najpodstatnejšie, ale ak si kazdy treti den zabehnete dlhsiu trat, tak vam to len a len pomôže. Bez tlaku na vykon, len beh pre radost. Ale dlhsí.

Keby vám niečo nebolo jasné, tak ma kontaktujte. 

Viem, že nikto z nás neochorie, tak makajte, aby sme sa stretli lepší. Verte bude vidieť, kto niečo robil a kto sedel len pri počítači.

Miro Karas. tréner U 11

Autor: Karas
Rozpis zápasov
15:30 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 8. kolo, 27.9.2020
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 28.9.2020

Ligeon | Mali sme šance a mohli sme rozhodnúť

Víkendový zápas proti suverénovi doterajšieho priebehu aktuálneho ročníka Fortuna ligy DAC...

ASTV 28.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 28.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti DAC 1904...

A-tím 27.9.2020

FL | Po nepremenenej penalte, ďalších šanciach a červenej karte prehra proti DAC

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 8. kola...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak