Rozhovory 21.5.2019

Kleščík | Chlapci sa obetovali jeden za druhého

Istota v osobných súbojoch a presnosť v rozohrávke. Tak vyzeralo víkendové predstavenie Petra Kleščíka v dôležitom zápase proti Podbrezovej. Kapitán ako si ho pamätáme z našich úspešných sezón.

Napriek 250 ligovým štartom a skúsenostiam z ťažkých európskych duelov mu nebolo počas uplynulého týždňa všetko jedno. „Dlho som nebol tak nervózny. Dve noci som poriadne nespal. Pred zápasom som si však povedal. Ak sa nebudú môcť chalani oprieť o skúsenejších hráčov, tak príde veľký problém. Postupne to však opadalo,“ povedal po stretnutí Kleščík.

Najmä po psychickej stránke náročný zápas sme zvládli. Každého, kto súboj nevidel, zaujmú najmä tri premenené pokutové kopy. Mužstvo Ivana Galáda však dominovalo najmä v aktivite v priestoroch, ktoré sú pre súpera najnebezpečnejšie. Taktiež strelecká aktivita potvrdila väčšiu túžbu pobiť sa o víťazstvo.

„Vedeli sme, že to nebude jednoduché. V úvodných dvadsiatich minútach sme však ukázali túžbu po víťazstve. Práve to bolo kľúčové. Boli sme aktívni, čo nám prinieslo penaltové pozície,“ komentoval najskúsenejší člen nášho kádra.

Mužstvo sa vyhlo priamemu zostupu. „Treba sa tešiť z víťazstva, ale stále nie sme ani na polceste. Treba ostať pokorný. Už neraz sme si mysleli, že sa nám to podarilo zlomiť. Potom prišli ďalšie katastrofálne série,“ povedal Kleščík a pokračoval: „Urobili sme dôležitý krok. Videl som chalanov, ako išli jeden za druhého. Joey (Sleegers) prepustil penaltu Čakimu (Čatakovičovi). Máme sa od čoho odraziť,“ verí hráč, ktorý celý svoj profesionálny futbalový život strávil pod Čákovým hradom.

Odborné médiá pripisujú zmenu aj práci trénera Ivana Galáda. „Prišla väčšia energia. Snaží sa poblázniť mužstvo. Tréner dbá na väčšiu organizáciu defenzívy. Dopredu máme veľkú kvalitu. Ak sa však na to niekto vpredu alebo strede vykašle, obrancov to vytrestá. Proti Podbrezovaj to už fungovalo. Stredoví hráči, krídla, ale aj Čatakovič na hrote nám veľmi pomohli. Verím, že v tomto trende budeme pokračovať,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 22.9.2019
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
2:1 Michalovce
Fortuna liga, 8. kolo, 14.9.2019
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša augustovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

ASTV 15.9.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Michalovciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Aktuálne 15.9.2019

Kpekawa | Je mi to ľúto, bola to nešťastná zhoda okolností

V sobotňajšom zápasu Fortuna ligy sa na ihrisku MFK Zemplín Michalovce veľmi...

ASTV 15.9.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Michalovciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak