Rozhovory 21.5.2019

Kleščík | Chlapci sa obetovali jeden za druhého

Istota v osobných súbojoch a presnosť v rozohrávke. Tak vyzeralo víkendové predstavenie Petra Kleščíka v dôležitom zápase proti Podbrezovej. Kapitán ako si ho pamätáme z našich úspešných sezón.

Napriek 250 ligovým štartom a skúsenostiam z ťažkých európskych duelov mu nebolo počas uplynulého týždňa všetko jedno. „Dlho som nebol tak nervózny. Dve noci som poriadne nespal. Pred zápasom som si však povedal. Ak sa nebudú môcť chalani oprieť o skúsenejších hráčov, tak príde veľký problém. Postupne to však opadalo,“ povedal po stretnutí Kleščík.

Najmä po psychickej stránke náročný zápas sme zvládli. Každého, kto súboj nevidel, zaujmú najmä tri premenené pokutové kopy. Mužstvo Ivana Galáda však dominovalo najmä v aktivite v priestoroch, ktoré sú pre súpera najnebezpečnejšie. Taktiež strelecká aktivita potvrdila väčšiu túžbu pobiť sa o víťazstvo.

„Vedeli sme, že to nebude jednoduché. V úvodných dvadsiatich minútach sme však ukázali túžbu po víťazstve. Práve to bolo kľúčové. Boli sme aktívni, čo nám prinieslo penaltové pozície,“ komentoval najskúsenejší člen nášho kádra.

Mužstvo sa vyhlo priamemu zostupu. „Treba sa tešiť z víťazstva, ale stále nie sme ani na polceste. Treba ostať pokorný. Už neraz sme si mysleli, že sa nám to podarilo zlomiť. Potom prišli ďalšie katastrofálne série,“ povedal Kleščík a pokračoval: „Urobili sme dôležitý krok. Videl som chalanov, ako išli jeden za druhého. Joey (Sleegers) prepustil penaltu Čakimu (Čatakovičovi). Máme sa od čoho odraziť,“ verí hráč, ktorý celý svoj profesionálny futbalový život strávil pod Čákovým hradom.

Odborné médiá pripisujú zmenu aj práci trénera Ivana Galáda. „Prišla väčšia energia. Snaží sa poblázniť mužstvo. Tréner dbá na väčšiu organizáciu defenzívy. Dopredu máme veľkú kvalitu. Ak sa však na to niekto vpredu alebo strede vykašle, obrancov to vytrestá. Proti Podbrezovaj to už fungovalo. Stredoví hráči, krídla, ale aj Čatakovič na hrote nám veľmi pomohli. Verím, že v tomto trende budeme pokračovať,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Lipót
Prípravný, 26.6.2019
ETO FC Györ - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 17.6.2019

A-tím | Reuben Yem do KAA Gent

Reuben Yem prestúpil do belgického tímu KAA Gent. Nigérijský obranca prišiel do AS Trenčín v lete minulého...

Ženy 15.6.2019

Ženy | Dievčatá vstupujú do ďalšej baráže o prvú ligu

Ženy AS Trenčín čaká v krátkom čase už tretia baráž o postup do najvyššej súťaže. Ako...

Rozhovory 14.6.2019

FL | Ligu odštartujeme 20. júla na Záhorí

Žreb nového ročníka Fortuna ligy nám v prvom kole súťaže prisúdil za súpera FK Senica. Stretnutie...

Rozhovory 14.6.2019

FL | Jeseň odohráme na štadióne v Žiline

Futbalový klub AS Trenčín odohrá všetky domáce zápasy jesennej časti nadchádzajúceho ročníka...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak