Aktuálne 8.6.2024

Klub | Generálny manažér Rybníček o výmene trávnika

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť odštartoval v priebehu tohto týždňa. Počas nasledujúcich mesiacov nahradí dožívajúcu "umelku" nová prírodná tráva. Klub tak naplní licenčné podmienky pre štart v nadchádzajúcom ročníku našej najvyššej futbalovej súťaže.

"Momentálne dochádza k samotnej de-inštalácií nášho umelého trávnika. Sme v sklze, pretože sa riešia aj rôzne dohody, ktoré nie sú naplnené," povedal generálny manažér Róbert Rybníček k aktuálnej fáze výmeny a dodal: "Práce s výmenou sú náročnejšie, keďže sa nemení len samotný trávnik. Mali by trvať jeden a pól mesiaca, no veríme, že koncom júla alebo začiatkom augusta budú práce dokončené a následne uvidíme, či sa nám podarí odohrať úvodne kolo rozlosovania na domácom trávniku. Väčšinu zdrojov na financovanie využijeme v rámci príspevku z Fondu na podporu športu, na ktorú stále čakáme, keďže administratívny proces nie je ukončený. Táto forma je však doplnená aj o vlastné zdroje," povedal generálny manažér.

Na "umelke" pritom svoje stretnutia odohrali okrem A-tímu aj mládežnícke kategórie našej This is my sen Academy: "Bude to pre nás úplne niečo nové z hľadiska starostlivosti, ale i využitia. Strácame možnosť, aby všetky mládežnícke a ženské tímy mali zážitok hrávať na hlavnom štadióne Sihoť. Logistika a zladenie bude pre nás nóvum a bude robiť starosti, aby sme si na to zvykli a našli rôzne iné riešenia," dodal na záver.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Aktuálne 18.6.2024

Klub | Ponúkame pracovnú pozíciu mládežníckeho fyzioterapeuta

Futbalový klub AS Trenčín hľadá do svojho tímu skúseného a zapáleného...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa