Fanúšikovia 18.8.2021

Klub | Režim vstupu na zápasy AS Trenčín počas jesennej časti Fortuna ligy

Úrad verejného zdravotníctva vydal nové pravidlá týkajúce sa vstupu fanúšikov na zápasy Fortuna ligy a iné hromadné podujatia. Prinášame vám stanovisko klubu AS Trenčín k formátu vstupu na zápasy najvyššej domácej súťaže počas jesennej časti.

Predchádzajúce obdobie nás poučilo, že situácia vie byť veľmi rýchlo premenlivá. Dlhodobé rozhodnutia sa len veľmi ťažko dali prijímať. Napriek tomu, že dnes sa nám môže zdať pandémia jasnejšia a čitateľnejšia ako pred rokom, rýchle zmeny v iných krajinách nám potvrdzujú komplikovanosť v rozhodovaní.

Napriek tomu sme sa rozhodli predstaviť návod, podľa ktorého sa budeme počas nasledujúcich mesiacoch rozhodovať. Do tabuľky sme premietli možný vývoj situácie prepojený s maximálnou návštevnosťou na našom štadióne v každej z fáz covid automatu.

Klub bude v aktuálnej situácii v zelenej fáze automatu púšťať na štadión osoby v režime OTP, čo nám umožňuje využiť 75% súčasnej kapacity – 3000 divákov.

V prípade zmeny covid automatu pre okres Trenčín na oranžovú farbu môže klub vpustiť na štadión 4000 zaočkovaných fanúšikov alebo 2000 fanúšikov v režime OTP. V tomto prípade sa budeme rozhodovať podľa aktuálnej situácie z pohľadu priemernej návštevnosti a percenta zaočkovanosti v regióne. Naše rozhodnutie oznámime vždy v predstihu.

V prípade pádu nášho regiónu do červeného režimu prvého stupňa ohrozenia môžeme na štadióne privítať 4000 očkovaných fanúšikov alebo 1000 fanúšikov v režime OTP. V tomto prípade je vysoká pravdepodobnosť, že klub zvolí alternatívu len so zaočkovanými fanúšikmi. Na druhej strane veríme, že k tomuto kroku nebudeme musieť pristúpiť vďaka rastúcej zaočkovanosti v našom okrese, ktorá by umožnila znížiť prísnosť opatrení až o dva stupne.

K nášmu rozhodovaniu budeme pristupovať výhradne pragmaticky na základe hraníc vytýčených zodpovednými orgánmi. Jediným našim cieľom bude vybrať z ponúkaných možností alternatívu, ktorá bude v danej situácii najmenej bolestivou pre klub a fanúšikov.

PLNE ZAOČKOVANÁ OSOBA
osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovania s dvojdávkovou schémou
osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovania s jednodávkovou schémou
osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovania, ak bola prvá dávka očkovania podaná do 180 dní od prekonania COVID- 19
osoba do 12 rokov veku

OSOBA V REŽIME OTP
osoba plne očkovaná
osoba, ktorá sa preukáže negatívnym výsledkom testu na COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu
osoba, ktorá prekonala COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

Autor: astn
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 28.11.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 16. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa