Hviezdy deťom 27.6.2023

Komunita | Hviezdy deťom prekročili v pätnástom roku hranicu 300 000 eur

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku "Hviezdy deťom" má za sebou ďalší úspešný ročník. Aj vďaka výťažku z aktuálneho roka prekročí výťažok tohto projektu hranicu 300 000 €.

Rekordný pätnásty ročník priniesol okrem tradičného festivalu športov a mnohých atrakcií zaujímavý charitatívny beh. Ten spojil všetky tri miesta, ktoré doposiaľ privítali Hviezdy deťom. K osobnostiam ako Marián Hossa, Pavol Regenda, Barbora Piešová, Matej Homola a ďalší sa pridali aj rekreační bežci, ktorí svojou registráciou prispeli k výťažku pre tých, ktorí to najviac potrebujú. "Vyzbieranú sumu už tradične prerozdelíme medzi organizácie, sociálne domovy, spojené školy, zdravotne znevýhodnené deti a drogovo závislé osoby. Hviezdy deťom a pomoc od klubu AS Trenčín bude naďalej pokračovať aj budúci rok," vyhlásila manažérka podujatí AS Trenčín Petra Drábová.

Štartovací výstrel špeciálne charitatívneho behu zaznel o 11.00 h na Mierovom námestí, odkiaľ sa bežci presunuli na Štadión Sihoť a následne po hrádzi Váhu dobehli do Hoss Sport Center, kde podujatie pokračovalo festivalom športov. Deti si mohli vyskúšať hokej s Duklou Trenčín, florbal, basketbal, esport a rôzne paralympijské športy. Okrem športových stanovíšť boli pre deti pripravené aj zábavné zóny ako zóna SPP, tvorivé dielne, trblietavé tetovanie, vesmírne závody, skákací hrad alebo nafukovací surf.

Hviezdy deťom privítalo už po siedmy raz športové centrum Mariána Hossu, ktorý sa premenil z podporovateľa akcie na jej spoluorganizátora. "Veľmi rád sa zúčastňujem tejto akcie. Myslím si, že som nechýbal ani na jednom ročníku. Veľmi nás teší, že môžeme aj takto pomôcť," povedal Hossa. Návštevníci mali možnosť vyzbierať si autogramy od osobností, ktoré sú pre nich vzorom a motivujú ich k športu. "Som veľmi vďačný za ľudí, ktorí prišli. Veľmi si to vážim. Sme tu taktiež pre nich. Aj ja som mal svoje vzory ako dieťa, preto sa aj ja snažím takto pomáhať a byť vzorom," povedal Tomáš Tatar. Viac nájdete na klubovej  ASTV.

Hlavným lákadlom však zostali opäť osobnosti nielen športovej scény, ktoré sa zúčastnili už tradičného turnaja v plážovom volejbale a futbale. Nechýbali Marián a Marcel Hossovci, Andrej Sekera, Tomáš Tatar, Pavol Regenda, Martin Chromiak, Števo Eisele, Henrieta Farkašová, Matej Homola, Barbora Piešová, Pil C, Ladislav Borbély, bývalí a súčasní hráči AS Trenčín a mnoho ďalších slovenských osobností.

Všetkým účastníkom, partnerom, podporovateľom a návštevníkom ďakujeme za skvelý deň a tešíme sa na rok 2024!

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa