Aktuality - archiv 20.1.2014

Martin Vlček je trpezlivý a čaká na príležitosť

Martin Vlček: „V kabíne prvého mužstva sa mi páči. Je tu výborný kolektív a sme ako jedna rodina“

Má za sebou zaujímavú rok. Kvalitné výkony v dorasteneckej lige mu zabezpečili nomináciu na majstrovstvá Európy do 17 rokov na Slovensku. Patril aj do širšieho kádra pre svetový šampionát v Spojených arabských emirátoch. Šikovný technik Martin Vlček má v týchto dňoch možnosť okúsiť prípravu so seniorským tímom Martina Ševelu. 

Uplynulých dvanásť mesiacov išla Martinovi Vlčekovi karta. S reprezentačným výberom Ladislava Pecka hral semifinále a získal bronzovú medailu na domácom európskom šampionáte sedemnástok. V nadväznosti na to sa konal aj svetový šampionát, kde sa ale na poslednú chvíľu nedostal. „Spomienky na reprezentačný dres mám skvelé. S chalanmi sme boli výborná partia, ktorá to spolu ťahala dlhšiu dobu. Na niektoré spomienky nezabudnem nikdy. Turnaj na domácej pôde bol veľký zážitok. Fanúšikovia nám dopomohli ku kvalitným výkonom a my sme sa im odvďačili postupom na majstrovstvá sveta,“ zaspomínal si na pekné chvíle z prvej polovice minulého roka Martin Vlček.

Kreatívny útočník patrí v súčasnosti k ťahúňom devätnástky Mareka Dobiaša. Naviac, zo začiatku zimnej prípravy dostal príležitosť ukázať svoje schopnosti medzi staršími kolegami z Corgoň ligy. „Do prípravy som sa zapojil neskôr, pretože som mal povinnosti s reprezentáciou. V kabíne prvého mužstva sa mi páči. Je tu výborný kolektív a sme ako jedna rodina,“ pokračoval čochvíľa osemnásťročný zakončovateľ. Vlček bol s tímom do 18 rokov na turnaji v Petrohrade, kde zverenci trénera Milana Malatinského skončili tretí. V zápase o bronz zdolali na pokutové kopy Turecko. Mladý Trenčan hral 57 minút. Príležitosť dostal aj v predchádzajúcich zápasoch.

V príprave patrí medzi najmladších a ešte necelé dve sezóny môže hrať aj za dorastencov. Že dostal šancu v príprave seniorov si váži. „Asi nemôžem čakať, že hneď budem hrať. Verím, že príležitosť dostanem, len musím byť trpezlivý. Som šťastný, že sa môžem učiť a byť v tomto tíme chalanov, ktorí už má niečo odohrané,“ dodal na záver odchovanec klubu. 


Autor: mj
Rozpis zápasov
1:0 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 14.1.2022
AS Trenčín - SK Sigma Olomouc
18:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 18.1.2022
AS Trenčín - MFK Vyškov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.1.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti Olomoucu

Fotogaléria zo zápasu zimnej Tipsport ligy proti SK Sigma Olomouc (1:0).

ASTV 14.1.2022

ASTV | Tréner Ančic, Jendrišek a Mičuda po zápase Tipsport ligy proti Sigme Olomouc

ASTV vám prináša rozhovory s trénerom Jurajom Ančicom,...

ASTV 14.1.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti Olomoucu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia zimnej Tipsport ligy 2022 proti SK Sigma...

A-tím 14.1.2022

Príprava | Na úvod prípravy sme zdolali Sigmu Olomouc

Zverenci trénera Juraja Ančica vstúpili do zimnej prípravy víťazstvom. V úvodnom...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa