Aktuálne 17.9.2014

Napriek oslabeniu stále bez prehry

Zverenci trénera Martina Ševelu sa dokázali vrátiť do zápasu proti MŠK Žilina a po prehratom polčase (0:2) dokázali vyrovnať na konečných 2:2. Oba góly AS zaznamenal striedajúci Emmanuel Edmond.

Po opatrnom úvode trafil Jelič do bočnej siete a Simon na opačnej strane iba do rúk Volešáka. Nebol to však povel k vyššej aktivite na oboch stranách, ale šachová partia pokračovala aj naďalej. Ani jeden z tímov nechcel dať súperovi priestor kontrolovať tempo hry. V 12. min vybojoval loptu v strede poľa Hajradinovič, na ľavej strane našiel Simona, no lopta z jeho kopačky nemierila medzi žrdi a ani na nohu nabiehajúceho Gubu. V 16. min mieril po rohu nebezpečne medzi žrde Mihalík, no Holúbek loptu odhlavičkoval. Futbal bez šancí pokračoval. Až v 27. min doputovala spätná prihrávka k Mišákovi, ale ten poslal skákajúcu loptu z dvanástich metrov nad bránku. O tri minúty neskôr potiahla Žilina akciu po pravej strane a Jelič strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia – 0:1. V 38. min zostal sám v pokutovom území Piaček a hlavičkou upravil už na rozdiel dvoch gólov – 0:2.

V úvode druhé polčasu prišli na ihrisko Edmond s Lawrencom a prvý menovaný už v 59. min ťažil z akcie Mondeka a finálnej prihrávky Jaira – 1:2. Na opačnej strane sa na hranici postavenia mimo hry uvoľnil William, ale Ramón sa stihol vrátiť. Keď sa zverenci trénera Ševelu začali dostávať do zápasu a prichádzali šance, fauloval pred našim pokutovým územím Mondek a videl červenú kartu. Nasledujúci priamy kop Paura vyrazil dobre postavený Šemrinec. AS sa snažilo aj v oslabení vyrovnať. Žilina však pozorne bránila a vyrážala do brejkov. V 88. min po jednom z nich zachránil v šanci Šemrinec. V nadstavenom čase však bol na správnom mieste Edmond. Volešákovi lopta vypadla a nigérijský útočník vyrovnal na konečných 2:2.

AS Trenčín – MŠK Žilina 2:2 (0:2)

Góly: 59. a 90.+ Edmond - 30. Jelič, 38. Piaček

Žlté karty: 49. Ramón, 86. Hajradinovič, 88. Kleščík, 90. Simon – 17. Jelič, 41. Káčer, 80. Škriniar, 86. William, 86. Paur

Červené karty: 68. Mondek

Domáci: Šemrinec – Mondek, Ramón, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Simon, Mišák (56. Lawrence), Hajradinovič, Guba (56. Edmond) – Jairo

Hostia: Volešák – Mabouka, Piaček Škriniar, Letič – Pečovský – Čmelík, Káčer (64. Paur), Škvarka, Mihalík (57. William) – Jelič (76. Hučko)

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).