Rozhovory 11.6.2018

Odštartovala príprava na novú sezónu

S novým holandským trénerom Ricardom Monizom odštartovali letnú prípravu na novú sezónu futbalisti AS Trenčín. V rámci nej absolvujeme sústredenie v českej metropole. Dokopy odohráme šesť stretnutí. Štyri zápasy proti českým prvoligistom. Narazíme aj na ruský FK Rostov. Asistentmi Moniza sú Vladimír Cifranič a Juraj Ančic. Brankárom sa bude venovať Tomáš Belic.

Káder na prvom tréningu nebol kompletný. Nigérijčania sa po návrate z dovoleniek pripoja k tímu v utorok a stredu. Rovnako neskôr prídu reprezentanti Slovenska do 18 rokov Marián Pišoja a Jakub Kadák. Z dorastencov sa už počas prvého dňa zapojila do prípravy trojica Denis Chudý, Adrián Slávik a Tomáš Svečula.

„Príprava je krátka, prakticky len štvortýždňová. Hráči teda môžu čakať, že bude ešte intenzívnejšia ako v minulých rokoch,“ povedal asistent trénera Vladimír Cifranič.

Zranený kapitán mužstva Peter Kleščík zaberal individuálne v posilňovni. Z tréningu videl iba chvíľu, ale mal z neho dobrý pocit. „Uvidíme, ako sa bude liečba vyvíjať. Prvé prognózy lekárov hovoria o štyroch až šiestich týždňoch maródovania. Čo som mal možnosť vidieť z tréningu, tak chalani toho mali dosť, veľa sa behalo. Bolo to na nich vidieť, že ide o zmenu v porovnaní s predošlými letnými prípravami. Verím, že naberieme kondíciu a dobre odštartujeme do Európskej ligy a Fortuna ligy. Vlani sme do našej najvyššej súťaže nevstúpili dobre, stálo nás potom veľa úsilia, aby sme sa vyšplhali nahor,“ uviedol skúsený obranca.

„Prichádza nový impulz, ktorý môže byť pre všetkých veľmi silný a motivujúci po odbornej stránke. Sme radi, že zmenu v realizačnom tíme prijali všetci zúčastnení a sú pripravení podporiť Ricarda Moniza a celý klub v ceste k naplneniu ďalších športových cieľov. Dôležitým pre nás je fakt, že Ricardo s nami strávil niekoľko mesiacov. Mal možnosť spoznať prácu a štruktúru fungovania klubu. Prichádza nová a určite zaujímavá výzva v rámci takejto spolupráce,“ povedal generálny manažér Róbert Rybníček.

Okrem nováčikov z odchovancov AS Trenčín je na skúške z Interu Bratislava obranca Reuben Yem. Z hosťovania v rovnakom klube sa vrátil Issa Adekunle a zmluvy podpísali nádejný ukrajinský brankár Alexander Morgos a jeho krajan útočník Alexandar Vojťuk. Novou posilou je aj Nigérijčan Chukwuemeka Umeh, útočník vysoký 203 cm.

Aktuálny káder AS Trenčín
brankári: Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Alexander Morgos (prestup, Ukrajina), Denis Chudý (AS Trenčín 19)

obrancovia: Lukáš Skovajsa, Keston Julien, Martin Šulek, James Lawrence, Jovan Pavlovič, Peter Kleščík (zranenie, individuálny tréning), Marián Pišoja (AS Trenčín 19, zraz SR18), Adrián Slávik (AS Trenčín 19), Reuben Yem (skúška, Inter Bratislava)

stredopoliari: Abdul Zubairu, Jakub Paur, Desley Ubbink, Achraf El Mahdioui, Jakub Kadák (AS Trenčín 19, zraz SR18), Tomáš Svečula (AS Trenčín 19), Philippe van Arnhem, Imran Oulad Omar

útočníci: Hamza Čatakovič, Hilary Gong (príchod v utorok), Milan Kvocera, Philip Azango (príchod v utorok), Antonio Mance (zranenie, individuálny tréning), Issa Adekunle (návrat z hosťovania Inter Bratislava, príchod v utorok), Joey Sleegers, Alexandar Vojťuk (prestup, Ukrajina), Chukwuemeka Umeh (príchod v utorok, prestup, Nigéria)

Program letnej prípravy AS Trenčín
23. júna: Sparta Praha – AS Trenčín (dvojzápas, Praha)
26. júna: Bohemians Praha – AS Trenčín (Praha)
30. júna: AS Trenčín – 1. FC Slovácko (Myjava)
5. júla: FK Rostov – AS Trenčín (Viedeň)
6. júla: AS Trenčín – Inter Bratislava (okolie Trenčína)

Autor: tasr
Rozpis zápasov
19:00 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
4:0 Myjava
Fortuna liga, 31. kolo, 18.5.2019
AS Trenčín - Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 21.5.2019

Kleščík | Chlapci sa obetovali jeden za druhého

Istota v osobných súbojoch a presnosť v rozohrávke. Tak vyzeralo víkendové predstavenie...

Fotogalérie 19.5.2019

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Podbrezovej

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Železiarne Podbrezová (4:0).

ASTV 19.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Podbrezovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy AS Trenčín - FK Železiarne...

ASTV 18.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Podbrezovej

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy AS Trenčín - FK...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak