Aktuálne 22.2.2017

Štadión má územné rozhodnutie, optimalizáciu riešila renomovaná spoločnosť IFS

V polovici novembra sme vás informovali o štarte prvej fázy rekonštrukcie futbalového štadióna na Sihoti. V záverečných dvoch mesiacoch uplynulého roka prišlo k strhnutiu hracej plochy, ktorú nahradil nový umelý trávnik. Ešte pred jeho položením prebehla inštalácia elektrického vyhrievania. Dnes vás môžeme informovať o ďalších novinkách týkajúcich sa stavby novej futbalovej arény pod Čákovým hradom.

„Začiatkom januára sme získali právoplatné územné rozhodnutie na výstavbu štadióna. Získanie právoplatného územného rozhodnutia na stavbu štadióna je kľúčovým krokom pre celý projekt. V minulom týždni boli podané žiadosti na vydanie stavebného povolenia pre vonkajšie objekty. V budúcom týždni bude podaná žiadosť na vydanie stavebného povolenia na hlavný objekt štadióna, ktorým sú východná, južná a severná tribúna. Očakávané ukončenie tohto procesu je do konca apríla tohto roka,“ informoval manažér AS Trenčín pre investičné projekty Vladimír Martinko.

Zároveň prebieha verejné obstarávanie na výber generálneho dodávateľa stavby. „Sme v štádiu zužovania výberu dodávateľov. Následne prebehne súťažný dialóg so štyrmi vybranými účastníkmi verejného obstarávania. Po jeho skončení vyberie komisia generálneho dodávateľa stavby. Následne bude podpísaná zmluva o dielo na výstavbu Štadióna AS Trenčín,“ prezradil Martinko a doplnil: „Vzhľadom na zložitý priebeh prípravy výstavby očakávame štart výstavby v mesiacoch máj alebo jún 2017.“

Počas uplynulých mesiacov pokračoval klub na príprave samotného projektu arény. „Na základe skúseností s výstavbou iných štadiónov sme oslovili nemeckú spoločnosť IFS. Stalo sa tak po odporučení klubu Rapid Viedeň, kde sa táto spoločnosť podieľala na výstavbe ich arény. IFS nám pomohla s optimalizáciou projektu zameranou primárne na prevádzku štadióna na báze denného režimu, ako aj s dispozičným riešením hlavnej tribúny. Boli to pre nás veľmi užitočné jednania. Spomenutá nemecká spoločnosť sa podieľala na tvorbe asi polovice futbalových arén v nemeckej Bundeslige,“ dodal Vladimír Martinko.

Autor: astn
Rozpis zápasov
15:00 Dunajská Streda
Fortuna liga, 16. kolo, 24.11.2018
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
3:2 Trenčín
Prípravný, 16.11.2018
AS Trenčín - FK Inter Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.11.2018

Chudý ďalším z akadémie so zmluvou v AS Trenčín

Osemnásťročný brankár Denis Chudý bol pred rokom najmladším účastníkom zimného sústredenia v...

Fotogalérie 19.11.2018

Fotogaléria z galavečera SSTnF 2018

Fotogaléria zo slávnostného galavečera Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF).

Sieň slávy 19.11.2018

Do Siene slávy vstúpili Bartovič, Macháč a Hojsík

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého víkendu stali...

ASTV 17.11.2018

Sedem dní v AS Trenčín pod záštitou 7DAYS

ASTV vám prináša tretie vydanie nového televízneho formátu „Týždeň v AS Trenčín“. Hoci obsah...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak