Mládež 18.6.2018

Talent minulého roka Beďatš na univerzitu do USA

Najlepší mládežnícky futbalista AS Trenčín v ročníku 2016/2017 bude pokračovať vo svojej kariére v americkej univerzitnej lige. Richard Beďatš sa rozhodol neprijať ponuku na profesionálny kontrakt a šancu bojovať o miesto v prvom mužstve AS Trenčín. Neodolal volaniu NCAA. Počas najbližších štyroch rokov bude študovať a hrať futbal vo farbách University of Maryland. Ako spomienku vám prinášame video z archívu ASTV, keď sa mladý záložník stal hráčom mesiaca a trénoval s prvým tímom AS.

„Mojou prioritou bolo spojiť futbal so štúdiom a odchod do USA je tou najlepšou alternatívou. Chcem poďakovať AS Trenčín za dôveru, ktorú mi klub prejavil. Taktiež za všetko, čo som sa naučil z futbalu. Som rád, že moje rozhodnutie pochopili a podporili ma,“ povedal mnohonásobný mládežnícky reprezentant Slovenska.

„Sme radi, že Richard je jedným z tých, ktorí potvrdzujú možnosť prepojenia špičkových výkonov na ihriskách a v školských laviciach. Určite to nie je pri dnešnej tréningovej záťaži jednoduché, ale nie je to nemožné. Prajeme mu, aby si splnil svoj sen. Veríme, že bude úspešný v každom ohľade a vždy ho medzi nami radi privítame. Je to ďalší z hráčov, ktorý môže šíriť dobrú povesť našej mládežníckej akadémie,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Maryland Terrapins majú jeden z najúspešnejších futbalových programom v americkom univerzitnom športe. Trikrát vyhrali univerzitnú ligu (1968, 2005, 2008) a trinásťkrát univerzitný pohár v USA. „Richard má vysokú futbalovú inteligenciu. Je to obojnohý hráč. Môže nastupovať v obrane a strede poľa. Vďaka svojím medzinárodným skúsenostiam má predpoklad na veľmi rýchlu adaptáciu v mužstve,“ povedal tréner Terrapins Sasho Cirovski.

Autor: mg
Rozpis zápasov
15:00 Dunajská Streda
Fortuna liga, 16. kolo, 24.11.2018
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
3:2 Trenčín
Prípravný, 16.11.2018
AS Trenčín - FK Inter Bratislava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 17.11.2018

Sedem dní v AS Trenčín pod záštitou 7DAYS

ASTV vám prináša tretie vydanie nového televízneho formátu „Týždeň v AS Trenčín“. Hoci obsah...

ASTV 17.11.2018

ASTV: Zostrih z prípravného zápasu proti Interu Bratislava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu AS Trenčín - FK Inter Bratislava...

A-tím 17.11.2018

Dorastenci v príprave proti Interu nesklamali. Dres áčka pre mladíkov motiváciou

Kvarteto dorastencov Dominik Danko, Michal Petráš, Jakub...

Fotogalérie 16.11.2018

Fotogaléria zo zápasu proti Interu Bratislava

Fotogaléria z prípravného stretnutia proti FK Inter Bratislava (3:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak