Mládež 18.6.2018

Talent minulého roka Beďatš na univerzitu do USA

Najlepší mládežnícky futbalista AS Trenčín v ročníku 2016/2017 bude pokračovať vo svojej kariére v americkej univerzitnej lige. Richard Beďatš sa rozhodol neprijať ponuku na profesionálny kontrakt a šancu bojovať o miesto v prvom mužstve AS Trenčín. Neodolal volaniu NCAA. Počas najbližších štyroch rokov bude študovať a hrať futbal vo farbách University of Maryland. Ako spomienku vám prinášame video z archívu ASTV, keď sa mladý záložník stal hráčom mesiaca a trénoval s prvým tímom AS.

„Mojou prioritou bolo spojiť futbal so štúdiom a odchod do USA je tou najlepšou alternatívou. Chcem poďakovať AS Trenčín za dôveru, ktorú mi klub prejavil. Taktiež za všetko, čo som sa naučil z futbalu. Som rád, že moje rozhodnutie pochopili a podporili ma,“ povedal mnohonásobný mládežnícky reprezentant Slovenska.

„Sme radi, že Richard je jedným z tých, ktorí potvrdzujú možnosť prepojenia špičkových výkonov na ihriskách a v školských laviciach. Určite to nie je pri dnešnej tréningovej záťaži jednoduché, ale nie je to nemožné. Prajeme mu, aby si splnil svoj sen. Veríme, že bude úspešný v každom ohľade a vždy ho medzi nami radi privítame. Je to ďalší z hráčov, ktorý môže šíriť dobrú povesť našej mládežníckej akadémie,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Maryland Terrapins majú jeden z najúspešnejších futbalových programom v americkom univerzitnom športe. Trikrát vyhrali univerzitnú ligu (1968, 2005, 2008) a trinásťkrát univerzitný pohár v USA. „Richard má vysokú futbalovú inteligenciu. Je to obojnohý hráč. Môže nastupovať v obrane a strede poľa. Vďaka svojím medzinárodným skúsenostiam má predpoklad na veľmi rýchlu adaptáciu v mužstve,“ povedal tréner Terrapins Sasho Cirovski.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Podbrezová
Fortuna liga, 27. kolo, 20.4.2019
Železiarne Podbrezová - AS Trenčín
1:0 Myjava
Fortuna liga, 26. kolo, 13.4.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.4.2019

TiMS | Trojdňový This is my sen 2019 za 118 sekúnd

ASTV vám prináša trojdňový turnaj This is my sen 2019 v timelapse videu dlhom 118 sekúnd.

This is my sen 18.4.2019

ASTV | Reportáž z turnaja This is my sen 2019

ASTV vám prináša reportáž z turnaja This is my sen 2019. V reportáži môžete počuť nielen...

florbal 17.4.2019

Florbal | V piatok a sobotu hostíme finálovú sériu extraligy

Domovská hala FBK AS Trenčín hostí v piatok a sobotu tretí a štvrtý zápas...

Hádzaná 16.4.2019

Hádzaná | Dievčatá na prestížny PHC19 za účasti 29 krajín

Hádzanárky AS Trenčín sa počas veľkonočného víkendu predstavia na špičkovo...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak