Mládež 18.6.2018

Talent minulého roka Beďatš na univerzitu do USA

Najlepší mládežnícky futbalista AS Trenčín v ročníku 2016/2017 bude pokračovať vo svojej kariére v americkej univerzitnej lige. Richard Beďatš sa rozhodol neprijať ponuku na profesionálny kontrakt a šancu bojovať o miesto v prvom mužstve AS Trenčín. Neodolal volaniu NCAA. Počas najbližších štyroch rokov bude študovať a hrať futbal vo farbách University of Maryland. Ako spomienku vám prinášame video z archívu ASTV, keď sa mladý záložník stal hráčom mesiaca a trénoval s prvým tímom AS.

„Mojou prioritou bolo spojiť futbal so štúdiom a odchod do USA je tou najlepšou alternatívou. Chcem poďakovať AS Trenčín za dôveru, ktorú mi klub prejavil. Taktiež za všetko, čo som sa naučil z futbalu. Som rád, že moje rozhodnutie pochopili a podporili ma,“ povedal mnohonásobný mládežnícky reprezentant Slovenska.

„Sme radi, že Richard je jedným z tých, ktorí potvrdzujú možnosť prepojenia špičkových výkonov na ihriskách a v školských laviciach. Určite to nie je pri dnešnej tréningovej záťaži jednoduché, ale nie je to nemožné. Prajeme mu, aby si splnil svoj sen. Veríme, že bude úspešný v každom ohľade a vždy ho medzi nami radi privítame. Je to ďalší z hráčov, ktorý môže šíriť dobrú povesť našej mládežníckej akadémie,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Maryland Terrapins majú jeden z najúspešnejších futbalových programom v americkom univerzitnom športe. Trikrát vyhrali univerzitnú ligu (1968, 2005, 2008) a trinásťkrát univerzitný pohár v USA. „Richard má vysokú futbalovú inteligenciu. Je to obojnohý hráč. Môže nastupovať v obrane a strede poľa. Vďaka svojím medzinárodným skúsenostiam má predpoklad na veľmi rýchlu adaptáciu v mužstve,“ povedal tréner Terrapins Sasho Cirovski.

Autor: mg
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 25.1.2019
CFR Cluj - AS Trenčín
Prípravný, 22.1.2019
Dinamom Vranje - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.1.2019

ASTV: Zostrih z prípravného zápasu proti Vranje

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu AS Trenčín - Dinamo Vranje (1:0) zo zimného...

Fotogalérie 22.1.2019

Fotogaléria zo zápasov proti Interu a Opave

Fotogaléria z prípravných stretnutí proti Interu Bratislava (5:1) a SFC Opava (1:0).

ASTV 22.1.2019

ASTV: Čatakovič po zápase proti Vranje

ASTV vám prináša rozhovor so strelcom gólu AS Trenčín Hamzom Čatakovičom po zápase proti FK Dinamo...

ASTV 22.1.2019

ASTV: Tréner Slezák po zápase proti Vranje

ASTV vám prináša rozhovor s asistentom trénera AS Trenčín Richardom Slezákom po zápase proti FK...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak