Aktuálne 10.7.2019

TiMS | AS Trenčín odštartoval spoluprácu so školou Róberta Hanka

AS Trenčín a akadémia nášho klubu This is my sen Academy sa dohodol na úzkej spolupráci s Futbalovou školou Róberta Hanka (FŠRH). Našim cieľom je poskytnúť deťom, pre ktoré vzhľadom na konkurenciu v starších prípravkách a pri prechode do žiackych tímov nie je miesto v AS Trenčín, alternatívu pre ich pokračovanie v trénovaní a aktívnom pôsobení vo futbale.

Vyriešenie tejto otázky k spokojnosti všetkých zainteresovaných strán je veľmi zložité. Cieľom však zostáva myšlienka poskytnúť deťom šancu pokračovať v ich futbalovom raste. V minulosti sme neraz boli nútení oznámiť hráčom a rodičom ukončenie pôsobenia v klube. Preto sme hľadali alternatívu, ktorá sa nám úzkou spoluprácou s našim bývalým hráčom, skúseným a úspešným mládežníckym trénerom naskytla. Veríme, že aj vďaka tomuto kroku bude pre chlapcov motiváciou šanca na návrat do AS Trenčín.

„V našom meste sú obmedzené možnosti ako pokračovať plnohodnotne v ďalšom futbalovom raste mimo AS Trenčín. Vďaka spolupráci s Róbertom Hankom si dnes môžeme dať za cieľ vrátiť niektorých z hráčov naspäť do mládežníckych tímov AS Trenčín. Prechod bude na základe dohody možný kedykoľvek. Projekt s FŠRH odštartoval pilotnými tréningami v polovici júna. Hoci sme sa stretli s očakávanou nedôverou a pochybnosťami rodičov, už prvé tréningy ukázali, že by mohlo ísť o dobré riešenie pre všetky strany,“ povedal manažér mládeže Pavol Cobori

„Okrem dlhodobých cieľov, ktorým je návrat najlepších chlapcov do AS Trenčín máme pred sebou aj postupné méty. V prvom rade chceme zaujať deti a rodičov tréningom a prístupom. V najkratšej možnej dobe chceme vytvoriť družstvá v spojených ročníkoch, prípadne samostatné tímy pre každý ročník. Cieľom je aj snaha obohatiť žiacke kategórie v Záblatí.“

Chlapci vo Futbalovej škole Róberta Hanka budú mať na jar a v lete k dispozícii ihriská v Záblatí a v jesenných a zimných mesiacoch tréningové plochy na trenčianskom ostrove v priestoroch This is my sen Academy.

FŠRH | Organizácia tréningov
Ročníky narodenia 2008/2009 - 3 tréningy
Ročníky narodenia 2010/2011 - 2-3 tréningy
Autor: astn
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 22.9.2019
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
2:1 Michalovce
Fortuna liga, 8. kolo, 14.9.2019
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.9.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša augustovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

ASTV 15.9.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Michalovciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

Aktuálne 15.9.2019

Kpekawa | Je mi to ľúto, bola to nešťastná zhoda okolností

V sobotňajšom zápasu Fortuna ligy sa na ihrisku MFK Zemplín Michalovce veľmi...

ASTV 15.9.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Michalovciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti MFK Zemplín...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak