Aktuálne 10.7.2019

TiMS | AS Trenčín odštartoval spoluprácu so školou Róberta Hanka

AS Trenčín a akadémia nášho klubu This is my sen Academy sa dohodol na úzkej spolupráci s Futbalovou školou Róberta Hanka (FŠRH). Našim cieľom je poskytnúť deťom, pre ktoré vzhľadom na konkurenciu v starších prípravkách a pri prechode do žiackych tímov nie je miesto v AS Trenčín, alternatívu pre ich pokračovanie v trénovaní a aktívnom pôsobení vo futbale.

Vyriešenie tejto otázky k spokojnosti všetkých zainteresovaných strán je veľmi zložité. Cieľom však zostáva myšlienka poskytnúť deťom šancu pokračovať v ich futbalovom raste. V minulosti sme neraz boli nútení oznámiť hráčom a rodičom ukončenie pôsobenia v klube. Preto sme hľadali alternatívu, ktorá sa nám úzkou spoluprácou s našim bývalým hráčom, skúseným a úspešným mládežníckym trénerom naskytla. Veríme, že aj vďaka tomuto kroku bude pre chlapcov motiváciou šanca na návrat do AS Trenčín.

„V našom meste sú obmedzené možnosti ako pokračovať plnohodnotne v ďalšom futbalovom raste mimo AS Trenčín. Vďaka spolupráci s Róbertom Hankom si dnes môžeme dať za cieľ vrátiť niektorých z hráčov naspäť do mládežníckych tímov AS Trenčín. Prechod bude na základe dohody možný kedykoľvek. Projekt s FŠRH odštartoval pilotnými tréningami v polovici júna. Hoci sme sa stretli s očakávanou nedôverou a pochybnosťami rodičov, už prvé tréningy ukázali, že by mohlo ísť o dobré riešenie pre všetky strany,“ povedal manažér mládeže Pavol Cobori

„Okrem dlhodobých cieľov, ktorým je návrat najlepších chlapcov do AS Trenčín máme pred sebou aj postupné méty. V prvom rade chceme zaujať deti a rodičov tréningom a prístupom. V najkratšej možnej dobe chceme vytvoriť družstvá v spojených ročníkoch, prípadne samostatné tímy pre každý ročník. Cieľom je aj snaha obohatiť žiacke kategórie v Záblatí.“

Chlapci vo Futbalovej škole Róberta Hanka budú mať na jar a v lete k dispozícii ihriská v Záblatí a v jesenných a zimných mesiacoch tréningové plochy na trenčianskom ostrove v priestoroch This is my sen Academy.

FŠRH | Organizácia tréningov
Ročníky narodenia 2008/2009 - 3 tréningy
Ročníky narodenia 2010/2011 - 2-3 tréningy
Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.5.2020

A-tím | Prípravu na pokračovanie ligy odštartoval tréningový zápas

Prípravu na pokračujúcu sezónu Fortuna ligy odštartoval víkendový...

ASTV 25.5.2020

ASTV | Chudý a Depetris v druhej časti projektu AS Trenčín 65+

Náš klub má za sebou druhú časť komunitného projektu AS Trenčín 65+. Vďaka...

ASTV 24.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Abdul Zubairu k zmene v tréningovom pláne v čase ramadánu

Tréningový program prvého tímu AS Trenčín sa počas...

A-tím 22.5.2020

A-tím | V piatok prípravný zápas proti Trnave

AS Trenčín odštartuje hernú časť prípravy na pokračujúcu nadstavbu aktuálneho ročníka Fortuna...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak