Mládež 21.1.2020

TiMS | Trinástka halovým majstrom Slovenska, pätnástka strieborná

AS Trenčín sa stal najúspešnejším klubom tradičnej zimnej Halovej sezóny mládeže, ktorej usporiadateľom je Slovenský futbalový zväz. Tím do trinásť rokov si vybojoval titul halového majstra Slovenska a „pätnástka“ to dotiahla na striebornú priečku. Aj naši starší žiaci siahali na zlato, od ktorého ich delilo pätnásť sekúnd a víťazstvo proti Michalovciam.

Zverenci trénerov Romana Marčoka, Vratislava Mojžiša a Adama Mikulaja z U13 vykročili za cennou trofejou už v prvý deň turnaja, keď v oboch zápasoch zdolali Slovan Bratislava, vyhrali nad MŠK Žilina a remizovali proti 1.FC Tatran Prešov. Malú komplikáciu priniesla prehra proti Žiline na úvod druhého dňa, ale druhá remíza proti Prešovu potvrdila triumf našich mladších žiakov.

Tím U15 pod vedením Mareka Ďanovského a Davida Kubáňa vstúpil do finále HSM SFZ nešťastnou prehrou proti Slovanu Bratislava. V priebehu prvého dňa však zdolal Jupie FŠMH Podlavice, vrátil prehru bratislavskému Slovanu a remizoval proti Michalovciam. Do druhého dňa vstupoval z prvej priečky s náskokom jedného bodu pred dvojicou prenasledovateľov. V prvom zápase druhého dňa uhral bezgólovú remízu proti Jupie, hoci mal výraznú prevahu. V poslednom zápase turnaja potreboval zdolať Michalovce, ale po inkasovanom góle v samotnom závere napokon remizoval. Z celkového víťazstva sa tak radovali hráči z banskobystrickej mestskej časti Podlavice.

Našim chlapcom sa podarilo získať aj viacero individuálnych ocenení. Karol Blaško sa stal najlepším hráčom a najlepším strelcom kategórie U13. Jakub Murko bol najlepším strelcom kategórie U15.

Autor: tims
Rozpis zápasov
 
Prípravný, 26.6.2021
MFK Karviná - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.6.2021

ASTV | Prvý tréning letnej prípravy objektívom kamery klubovej televízie

ASTV vám prináša pohľad na prvý tréning letnej prípravy objektívom...

A-tím 17.6.2021

Fortuna liga | Sezónu odštartujeme televíznym zápasom v piatok 23. júla

Nadchádzajúci ročník Fortuna ligy odštartuje televízny zápas zo...

ASTV 17.6.2021

Coffee Sheep Halftime | Rozbehnutý Križan sa zasekol na realizačnom tíme

ASTV pripravila v závere minulého roka dve série krátkych videí o...

ASTV 16.6.2021

ASTV | Hlinka, Kadák a Križan pred prvým tréningom letnej prípravy

ASTV vám prináša záznamy z rozhovorov trénera Petra Hlinku, Jakuba Kadáka...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok