Mládež 13.6.2024

U19 | Hrdinský výkon a slzy sklamania po dramatickom penaltovom rozstrele

Dramatickejšie finále si snáď ani nemožno priať. "Devätnástka" AS Trenčín bojovala vo finále Česko-slovenského pohára do posledných sekúnd. Nakoniec podľahla AC Sparta Praha po remíze v riadnom hracom čase 2:2 až po penaltovom rozstrele. Slzy sklamania sa miešali s hrdosťou na predvedený výkon, ktorý ukázal obrovský charakter a potenciál nášho tímu.

Trenčín vstúpil do finálového zápasu aktívne a vypracoval si niekoľko gólových príležitostí. Tlak pred sparťanskou bránou však naši hráči nedokázali zúročiť. "V kabíne sme si povedali, že nechceme vidieť iný AS Trenčín ako počas sezóny. Chceli sme sa prezentovať aktívnym futbalom so šancami, silou na lopte a dobrými individuálnymi výkonmi. Výsledok nás však mrzí," povedal tréner Marek Ďanovský. Ten doviedol starší dorast po dvoch rokoch opäť k zisku majstrovského titulu. Ambície po jednoznačnom víťazstve v dorasteneckej súťaži s trinásťbodovým náskokom boli vysoké. "Mali sme cieľ zvládnuť tento zápas," povedal po stretnutí tréner U19, ktorého doplnil kapitán Tadeáš Hájovský: "Boli sme lepším tímom. Mali sme niekoľko šancí, ale asi nám chýbalo aj trochu šťastie."

Aj napriek dvojgólovému vedeniu pražskej Sparty bojovala naša "devätnástka" až do záverečných minút. Odvrátenie nepriaznivého stavu odštartoval práve kapitán, ktorý využil chybu pražskej obrany a znížil výsledkový rozdiel. Gól Hájovského povzbudil náš mladý tím ešte viac. Spartu sme dostávali pod neustáli tlak.

Príležitosti sa chopilo niekoľko hráčov, ktorí ukázali svoj potenciál a potiahli tím. "Zápas nám ukázal lídrov, ktorí zodpovednosť zobrali na seba. Je veľmi pozitívne, že sme vychovali takých hráčov. Výkony ostatných sa nabaľovali na lídrov," potvrdil Ďanovský. Tlak nášho tímu však pretrvával celé stretnutie a chuť odvrátiť prehru rástla blížiacim sa záverečným hvizdom. Päť minút pred koncom napokon vyrovnal Nicolas Kapuš a poslal zápas do kopov z bieleho bodu. O víťazovi rozhodla až siedma séria penált.

Autor: tims
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 16.7.2024

A-tím | V generálke proti tureckému velikánovi

Náš tím čaká už vo štvrtok vyvrcholenie letnej prípravy. V rámci letného sústredenia v Linz...

Fotogalérie 15.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Bohemians Praha 1905

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905.

ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa