A-tím 24.4.2021

FL | Po nezvládnutom úvode ďalšia prehra v nadstavbe

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali šiesty ligový zápas v rade. Spartaku Trnava podľahli na jeho trávniku 0:2 (0:2). O výsledku stretnutia rozhodla už úvodná štvrťhodina.
2:0 (2:0)
Trnava
nadstavba 6, 17:00
FC Spartak Trnava - AS Trenčín

FC Spartak Trnava | Takáč - Koštrna, Anthony, Twardzik, Mikovič (87. Trajkovski) - Savvidis - Cabral (81. Kolesár), Grič (81. Iglesias), Vlasko (70. Bukata), Yusuf (70. Yao) – Ristovski

AS Trenčín | Kukučka - Yem, Šulek, Kapuadi, Pirinen – Zubairu (46. Lavrinčík), El Mahdioui, Kadák (72. Čatakovič) – Ghali (80. Gaži), Ikoba, Corryn

Góly | 7. Yusuf, 13. Ristovski

Žlté karty | 54. Grič, 68. Anthony - 41. Zubairu, 72. Šulek

Rozhodovali | Mastiš – Galo, Košecký

Diváci | bez divákov

Komentár

V úvodných minútach sme držali loptu a diktovali tempo hry. Napriek tomu si prvú šancu vypracoval súper. Šulek však skvele Ristovského strelu zblokoval. Na opačnej strane po akcii Corryna mohol loptu poslať do prázdne brány Kadák, ale nenamieril medzi žrde. Skóre sa napriek našej prevahe zmenilo na opačnej strane. Na Yusufovu hlavičku Kukučka dočiahol iba končekmi prstov a lopta tak skončila v sieti – 1:0. V 13. min bolo už o dva góly. Spätnú prihrávku v šestnástke poslal nikým nekrytý Ristovski – 2:0. Hra sa od tohto momentu vyrovnala. V 18. min vystrelil nebezpečne po rohu z necelých dvadsiatich metrov El Mahdioui, no mieril iba do stredu brány. V 34. min získal loptu Corryn, potiahol ju až pred bránu Trnavy, ale z dobrej pozície netrafil medzi žrde.

Prvú šancu druhého polčasu mali domáci. V 52. min mieril k žrdi Ristovski, no Kukučka jeho strelu skvele vyrazil. Zápas sa preniesol do stredu ihriska a šance neprichádzali. V 75. min mohli znížiť Ikoba a Ghali, napokon z toho nebola ani strela medzi žrde. Viac zaujímavého sa v druhom polčase neudialo.