A-tím 26.6.2018

V závere sústredenia vysoká prehra proti Bohemians 1905

V záverečnom stretnutí pražského sústredenia podľahli zverenci trénera Ricarda Moniza pražským Bohemians 1905 vysoko 1:5 (0:2). O jediný zásah nášho tímu sa postaral Jakub Paur.
5:1 (2:0)
PRÍPRAVNÝ,
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín

Bohemians 1905 Praha | Kouba – Dostál, Krch (46. Bederka), Šmíd, Bartek – Švec (46. Vaníček), Reiter (46. Jindřišek), Hašek – Nečas (46. Záviška), Juliš (46. Kabaev), Vodháněl (46. Mašek)

AS Trenčín | Chovan (60. Morgos) – Yem (60. Slávik), Šulek (60. Pišoja), Skovajsa (60. Lawrence), Julien (60. Pavlovič) – El Mahdioui (60. Zubairu) – Sleegers (60. Rusnák), Ubbink (60. Paur), Van Arnhem (31. Umeh), Azango (60. Osman) – Čatakovič (60. Oulad Omar)

Góly: 53. a 86. Mašek, 9. Nečas, 39. Hašek, 58. Vaníček – 87. Paur

Žlté karty: 25. Van Arnhem

Rozhodovali: Klíma – Vlček, Černý

Zápas sa odohrával predovšetkým medzi šestnástkami, nakoľko sa nám nedarilo rozbíjať defenzívny blok súpera. Bohemians udrel hneď z prvej šance, keď Haškovu strelu z priameho kopu Chovan ešte zlikvidoval, ale na dorážku Nečasa už nemal nárok – 1:0. Naša prvá vážnejšia šanca prišla po štvrťhodine hry, Čatakovič však namieril iba do stredu brány. V 36. min vyskúšal strelu z 25 metrov Šulek. Jeho pokus brankár Kouba s námahou vytesnil. O tri minúty vyšiel „klokanom“ jeden z ich brejkov a po Reiterovej prihrávke zakončoval Hašek – 2:0. Do polčasu sme sa snažili streliť kontaktný gól. Azangova hlavička ale letela tesne nad bránu a El Mahdiouiho strela našla len pripraveného Koubu.

V 53. min sa zopakovala situácia z prvého polčasu. Hašek opäť rozohrával priamy kop a Chovan jeho strelu vyrazil len pred nabiehajúceho Mašeka – 3:0. O štyri minúty nás mohol dostať do zápasu Azango, no jeho technickú strelu zastavila žrď. Z následného protiútoku sa dostal na hranici pokutového územia k lopte Vaníček a po štvrtýkrát prekonal Chovana – 4:0. Po tomto góle sme vymenili desať hráčov základnej jedenástky a náš prejav sa zlepšil. V 64. min sa ocitol v dobrej príležitosti Paur, ale Kouba mu ju dobrým vybehnutím zmaril. O desať minút zlikvidoval aj šancu Umeha. Dve pekné individuálne akcie predviedol Bukari Osman. Prvé zakončenie bolo nedôrazné, druhé tesne minulo žrde. Nožnicami to skúšal Paur. Za nepremené príležitosti sme pykali. Mašek sa pekne uvoľnil cez Pišoju a strelu poslal k žrdi striedajúceho brankára Morgosa – 5:0. O čestný úspech sa postaral v samom závere tečovanou strelou Paur – 1:5.