A-tím 16.8.2018

AS Trenčín vyradil slávny Feyenoord Rotterdam

Zverenci trénera Ricarda Moniza remizovali v odvete 3. predkola Európskej ligy UEFA na trávniku Feyenoordu Rotterdam 1:1 (1:1). Náš gól zaznamenal Antonio Mance. Po domácom víťazstve 4:0 sme vyradili jeden z najslávnejších holandských klubov a postúpili do play-off Európskej ligy.
1:1 (1:1)
Rotterdam
Európska liga, Prípravný, 20:30
Feyenoord Rotterdam - AS Trenčín

Feyenoord Rotterdam | Vermeer – Nieuwkoop (67. Geertruida), Botteghin, Van der Heijden, Malacia (82. Burger) - Clasie, Toornstra, Vilhena - Berghuis, Van Persie (71. Vente), Larsson

AS Trenčín | Šemrinec - Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa - Abdul (90. Ubbink), El Mahdioui, Čatakovič - Sleegers, Mance (85. Umeh), Azango

Góly: 8. Botteghin – 9. Mance

Žlté karty: 43. Berghuis, 50. Botteghin – 34. Skovajsa

Rozhodovali: Kehlet – Larsen, Sörensen (všetci Dánsko)

Diváci: 25 000

Komentár

Zápas odštartoval mohutným tlakom Feyenoordu. Ten sme na pár minút otupili. V 8. min si však naskočil na rohový kop Botteghin a otvoril skóre stretnutie - 1:0. Hneď po zahraní sme však zaútočili a na konci našej akcie bol Mance – 1:1. To na dlhú dobu domácich zastavilo. Oba tímy od tohto momentu hrali najmä v strede poľa a veľké šance neprichádzali. Náznaky príležitostí však boli na oboch stranách. V 29. min sa k hlavičke dostal opäť Botteghin, ale Šemrinec jeho pokus chytil. V 35. min si loptu našiel v pokutovom území Van Persie, ale prestrelil. O chvíľu neskôr Berghuisa vychytal ďalším skvelým zákrokom Šemrinec. Tlak Feyenoordu opäť rástol. Keď v 37. min Toornstra prehodil aj nášho brankára, Lawrence skvelým zákrokom na čiare poslal loptu nad bránu. Už o dve minúty hasil gólovú strelu Vilhenu opäť Lawrence.

Úvod druhého polčasu bol z našej strany oveľa lepší ako štart do zápasu. Vo vynikajúcej šanci sa ocitol Sleegers, ale Vermeer sa vyznamenal. Ešte stále v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky potiahol akciu po ľavej strane Azango, no Mance sklzom na jeho prihrávku nedosiahol. Feyenoord sa opäť nasťahoval na našu polovicu. V 66. min nebezpečne vystrelil Van Persie, no Šemrinec si s jeho strelou poradil. Ešte v tej istej minúte Botteghin hlavou minul a o dve minúty Larsson stroskotal na Šemrincovi. Feyenoord neskóroval ani v 76. min pri závere v našej päťke. O dve minúty vytlačil Šemrinec strelu Malaciu na žrď. Tento moment akoby odzvonil snahám domácich o zvrat v dvojzápase proti AS. V poslednej minúte riadneho hracieho času vystrašil Sleegers domáceho brankára, ale strela letela tesne mimo žrde.

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca november

ASTV vám prináša novembrovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

Rozhovory 12.12.2019

Slovnaft Cup | Štvrťfinálový žreb nám určil Slovan Bratislava

Vo štvrťfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020...

ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).