A-tím 5.12.2020

FL | Po penalte a červenej karte prehra na Tehelnom poli

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 16. kola na ihrisku Slovana Bratislava 0:2 (0:1). Okrem dvojice zranených hráčov Juhu Pirinena a Adriána Slávika sme prišli aj o vylúčeného Achrafa El Mahdiouiho.
2:0 (1:0)
Bratislava
16. kolo, 17:00
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín

ŠK Slovan Bratislava | Greif - Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco - Nono (64. Rabiu), de Kamps - Holman - Daniel (81. Čavrič), Strelec (64. Medved), Ratao

AS Trenčín | Šemrinec - Slávik (74. Mazanovský), Križan, Šulek, Pirinen – El Mahdioui, Zubairu – Kadák (84. Čatakovič) – Ghali (69. Gaži), Depetris (69. Ikoba), Tučný (84. Gajdoš)

Góly | 21. Holman (pen.), 90. Holman

Červená karta | 82. El Mahdioui

Rozhodovali | Očenáš - Kováč, Jánošík

Diváci | bez divákov

Komentár

Prevaha domáceho tímu v úvode zápasu nepriniesla želané ovocie. Slovan sa snažil získať prevahu najmä po výpadoch De Marca z ľavej strany. Najbližšie mal ku gólu po sérii rohových kopov Abena, ale na loptu nedosiahol. V 11. min rozohral bleskurýchlo štandardnú situáciu Nono, na loptu si nabehol Strelec, ale gól neplatil pre ofsajd. Do ofenzívy sme sa dostávali sporadicky. Slovan mal naviac aj v ďalšej fáze prvého polčasu, ale naša obrana pracovala veľmi dobre. V 20. min však Ghali podľa hlavného arbitra fauloval Holmana a stredopoliar Slovana sám premenil pokutový kop - 1:0. Hneď po góle sa do dobrej šance dostal Strelec, ale Šemrinec vytlačil loptu na roh. V poslednej desaťminútovke prvého dejstva sme začali hrať aktívnejšie, no Ghali poslal loptu zblízka len do náručia Greifa. Nigérijský mladík vysunul Kadáka, ale jeho krížna strela išla vedľa žrde.

Po prestávke sme boli lepším tímom. V 55. min Tučný po priamom kope iba zatriasol brvnom Greifovej brány. Na zlepšenú hru hostí zareagoval tréner Slovana Milanič dvojnásobným striedaním, na ihrisko prišli Rabiu a Medved. Slovinský útočník sa hneď zapojil do akcie, ale hlavou zakončil len do Šemrinca. K vyrovnaniu chýbalo len málo po rohovom kope štvrťhodinu pred koncom. Našu snahu zastavil v 82. min faul El Mahdiouia na Rabiua. Stredopoliar AS po ňom videl prísnu červenú kartu. Vyrovnanie nepriniesla ani aktivita striedajúceho Ikobu. V nadstavenom čase poistil svojim druhým gólom víťazstvo domácich Holman – 2:0. To sme už dlhšie hrali v deviatich. Okrem vylúčeného hráča nám chýbal zranený Pirinen. Tréner v záverečných minútach už nemohol striedať.

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca február

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

ASTV 22.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti 1. FC TATRAN Prešov.

ASTV 21.3.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac február

Fotogalérie 19.3.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti MFK Skalica

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 2. kola nadstavby Niké ligy proti MFK Skalica (1:3).