A-tím 6.10.2019

FL | Po remíze proti ViOnu piaty zápas v rade bez víťazstva

Fortunaligový tím AS Trenčín remizoval v zápase 11. kola najvyššej domácej súťaže proti FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:1). Naše góly strelili Hamza Čatakovič a Keston Julien.
2:2 (1:1)
Žilina
11. kolo, 17:00
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce

AS Trenčín | Chudý – Slávik (78. Ligeon), Šulek, Kleščík, Julien – Koolwijk – Abdul, Roguljič (62. Kadák) – Osman, Čatakovič, Comvalius (62. Van Kessel)

FC ViOn Zlaté Moravce | Pindroch – Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň – Richtárech (79. Grozdanovski) – Kovaľ (85. Gustavo), A. Sloboda, Ďubek, Chren (46. Švec) – Jarovič

Góly | 22. Čatakovič (pen.), 75. Julien – 33. A. Sloboda, 50. Ďubek

Žlté karty | 35. Slávik – 29. Pinter

Rozhodovali | Marhefka – Kováč, Galo

Diváci | 274

Komentár

Obe mužstvá hrali o prerušenie série bez výhry. Lepšie začal náš tím. Ako prvý vyskúšal Pindrochovu pozornosť dobrou strelou k žrdi Čatakovič. Rovnaký hráč to po výbornom vysunutí od Kleščíka skúšal aj o pár minút neskôr. Preloboval však nielen Pindrocha, ale aj bránu. Hostia sa snažili o aktívnu hru, no loptu sme mali zväčša v držaní my. V 21. min fauloval hosťujúci Chren v pokutovom území prenikajúceho Slávika a z nariadenej penalty sa Čatakovič nepomýlil – 1:0. V 33. min však odcentroval zľava pred bránu Chren, Slobodovu strelu zblízka ešte Chudý vyrazil, ale iba do Slobodu, od ktorého sa lopta dokotúľala do siete – 1:1. V 37. min sme sa vyrútili do dobrého protiútoku. Osman odcentroval pred šestnástku. Tam sa k lopte dostal Comvalius, avšak bránu hostí prestrelil. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol Comvalius ešte poslať svoj tím do vedenia, no po rohu namieril vedľa.

Druhý polčas začali hostia lepšie a po piatich minútach otočili skóre vo svoj prospech. Chudý si nerozumel s Julienom, ktorý loptu odhlavičkoval zo šestnástky priamo na nohu Ďubeka. Ten ju z prvej poslal k ľavej žrdi a ani Kleščík ju už nezastavil – 2:1. V 57. min mohli hostia viesť už o dva góly, lenže Jarovič po prihrávke striedajúceho Šveca namieril iba do žrde. Osman mohol v 65. min vyrovnať, ale jeho lob z 25 metrov cez Pindrocha pristál iba na hornej sieti brány. O chvíľu mohol na opačnej strane zvýšiť Švec. Lopta mu však nesadla až tak, aby si ju opäť mohol spracovať. Po krásnej strele Juliena k pravej žrdi z vyše 20 metrov bolo v 75. min opäť vyrovnané – 2:2. Oba tímy sa vo zvyšnej štvrťhodine síce snažili o strhnutie zápasu na svoju stranu, ale dávali si pozor aj v obrane.