A-tím 17.10.2020

FL | Proti Pohroniu iba remíza

Zverenci trénera Stijna Vrevena remizovali v zápase 10. kola Fortuna ligy proti FK Pohronie 1:1 (1:0). Náš jediný gól zaznamenal Achraf El Mahdioui.
1:1 (1:0)
Žilina
10. kolo, 17:00
AS Trenčín - FK Pohronie

AS Trenčín | Šemrinec - Ligeon, Križan, Šulek, Pirinen - El Mahdioui, Zubairu – Roguljič (68. Tučný), Kadák (82. Corryn), Ghali – Ikoba (76. Depetris)

FK Pohronie | Jenčo - Jacko, Pavlík, Špiriak - Badolo, Weir, Obročník (85. Chríbik), Mazan, Petrák (61. Župa) – Blahút (73. Fadera), Bimenyimana (85. Matič)

Góly | 26. El Mahdioui – 59. Weir

Žlté karty | 28. Ikoba – 38. Obročník

Rozhodovali | Somoláni – Kováč, Roszbeck

Diváci | bez divákov

Komentár

V 11. min mal prvú veľkú šancu Kadák. Jeho strelu pod brvno vyrazil Jenčo na rohový kop. Onedlho bol brankár Pohronia opäť v permanencii. Centrovanú loptu dokázal vyboxovať a následný pokus Roguljiča zblokovali jeho spoluhráči. V 26. min však už musel loviť loptu zo siete po strele El Mahdiouiho k žrdi - 1:0. V 40. min mohol ten istý hráč zdvojnásobiť náskok AS, lenže z priameho kopu trafil iba do spojnice žrdí. Pohronie mohlo v závere prvého polčasu vyrovnať. Po rýchlom protiútoku sa dostal k zakončeniu Petrák. Šemrinec však jeho strelu skvele vyrazil na roh.

Po obrátke sa obraz hry zmenil. Pohronie malo viac z hry a jeho hráči si vytvorili ďalšie šance. V 52. min Petrák v tutovke nedal a o päť minút neskôr neuspel pred Šemrincom ani Bimenyimana. Náš brankár držal tímu jednogólové vedenie. Tlak hostí však vyústil do vyrovnávajúceho gólu. V 59. min dostal loptu po štandardnej situácii hlavou do siete Weir - 1:1. Inkasovaný gól nás síce vyburcoval k väčšej aktivite, ale jedinú šancu skórovať mal po hlavičke Pirinen. Jenčo bol však na mieste.

Križan | Musíme sa z toho vykopať sami

Štyri zápasy v rade bez plného bodové zisku a len jediné víťazstvo po desiatom kole nás radia do...

Fotogalérie 18.10.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).

ASTV 18.10.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 10. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:1).